Sport.pl

Turniej Raw Air może zostać przerwany już w czwartek! Dramatyczna sytuacja w Norwegii

Norwegia ma wielki problem z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W środę wieczorem odwołano MŚJ w narciarstwie alpejskim, a wiele wskazuje na to, że podobny scenariusz może czekać także turniej Raw Air w skokach narciarskich.

Sytuacja związana z koronawirusem robi się w Europie dramatyczna. Norwegia jest krajem, w którym wirus rozprzestrzenia się w piekielnie szybkim tempie. Tylko w ostatnich 24 godzinach zdiagnozowano 229 nowych zakażeń. Oznacza to, że kraj jest w pierwszej trójce, jeśli chodzi o zachorowania na mieszkańca. Gorzej sytuacja wygląda tylko we Włoszech i Korei Południowej. W sumie w Norwegii odnotowano 629 przypadków, w tym 12 w samym Trondheim (stan na 12.03). 

RAW AIR zakończy się w czwartek? Jest taka możliwość

Sverre Hakon Evju (główny lekarz miejski w Narwiku) podjął właśnie decyzję o odwołaniu mistrzostw świata juniorów w norweskim mieście. Wydaje się, że podobny los może czekać turniej Raw Air. Czwartkowe zawody w Trondheim mogą być ostatnimi w sezonie! 

Ostateczne decyzje zostaną podjęte w czwartek przed południem. Oznacza to, że w tym samym czasie możemy poznać nie tylko decyzję dotyczącą mistrzostw świata w lotach w słoweńskiej Planicy, ale także w sprawie finału Pucharu Świata w Vikersund! Informacje płynące z FIS-u mówią o tym, że "odwołanie imprezy w Planicy jest pewne na 90 procent".

Możliwe jest też to, że w Trondheim poznamy zwycięzcę turnieju Raw Air i zobaczymy dekorację dla najlepszych skoczków sezonu. Wydaje się, że czwartek jest ostatnim momentem na podjęcie szybkich i racjonalnych decyzji. A z tym w skokach narciarskich jest ostatnio trudno. Prawdopodobnie także ze względu na to, że wielu działaczy po sezonie odchodzi z tego sportu. W czwartek ważny głos będą miały jednak drużyny.  

Norweski Narwik odwołuje MŚJ! "Lepiej wrócić do domu niż zostać tu w kwarantannie"

- Doszliśmy do sytuacji, w której liczba przypadków koronowych wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu 24 godzin. Wirus osiągnął status międzynarodowej pandemii. Pomimo przestrzegania wszystkich wytycznych i przebywania w obszarze, w którym nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku osoby zainfekowanej wirusem, zdecydowaliśmy się anulować zawody - poinformował wspomniany wcześniej Sverre Håkon Evju, który jest także doktorem mistrzostw. 

I dodał: Lepiej jest anulować, gdy sportowcy nadal są zdrowi i będą mogli wrócić do domów, zamiast poddawać się tutaj kwarantannie. 

Norweski sztab kryzysowy oszacował ryzyko dotyczące koronawirusa. Według tych informacji zachorować może nawet około 22 tysiące Norwegów, z czego pięć tysięcy będzie potrzebowało intensywnej opieki medycznej. Kraj dysponuje w tym momencie 1400 respiratorami, ale ta liczba może za kilka dni zostać powiększona o kolejnych 300 sztuk. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Turniej Raw Air może zostać przerwany już w czwartek! Dramatyczna sytuacja w Norwegii.
Zaloguj się
 • starsza10

  Oceniono 17 razy 7

  Zauważcie, że Norwegowie jasno mówią, ile mają respiratorów i ile dokupią, a u nas niby są tysiące, ale nie wiadomo czy sprawne, a już o dodatkowych zakupach cicho, sza.

 • elde23

  Oceniono 13 razy 5

  Sport zawodowy/płatny bez widzów nie istnieje.mam wielką nadzieję,że wpierw odwołane zostaną WSZYSTKIE imprezy.W drugiej kolejności organizatorzy wystąpią o państwowe dotacje,których oczywiście nie dostaną,a na końcu cały płatny sport wyląduje na śmietniku historii.Oby jak najprędzej.

 • dyzek01

  Oceniono 6 razy 4

  No Dramat rzeczywiście tytuł jest za mało krzyczący powinno się dodać tragedia i koniec świata

 • frodozbagien

  Oceniono 8 razy 4

  Ło, Jezu; no i co, jeśli sezon 2019/2020 zostanie dzisiaj zakończony?

 • baby1

  Oceniono 3 razy 3

  Norwegia. Liczba mieszkańców 5 mln i 629 przypadków koronwirusa, Polska 35 mln mniej niż 50. Cuda panie, cuda.

 • mohamedalibaba

  Oceniono 2 razy 2

  KONONOWICZ MIAL RACJĘ

  NIE BĘDZIE NICZEGO!!!!

 • marek.usc

  0

  600 przypadków, ale proporcjonalnie do liczby mieszkańców Norwegii to jest dużo

 • radon13

  0

  Jak przerwą teraz to Stoch się ucieszy !

 • cezaryk

  Oceniono 12 razy 0

  A nie mogą dokończyć tych skoków wirtualnie?
  Parę lat temu powstała fajna gra narciarska „Na Małysza” czy jakoś tak.
  Tylko żeby żadnych cziterów mi tu nie było!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX