Najlepsze dzikie drużyny jadą do Kielc (2007)

W piątek SPM Club i OKS Skarpa-Podole sięgnęły po złote medale II Mistrzostw Płocka ?Dzikich Drużyn?. Dzięki Urzędowi Miasta nie tylko zwycięzcy, ale także wicemistrzowie z Dam Mleko i Boro 2007 w nagrodę pojadą na turniej do Kielc i mecz Kolportera Korony z Polonią Bytom

I to była chyba największa niespodzianka finałów turnieju zorganizowanego przez "Gazetę Wyborczą", Miejski Zespół Obiektów Sportowych i Urząd Miasta. Perspektywa nagrody w półfinałach całkowicie sparaliżowała zawodników Tunarte Tuperte i Jadwigi United. - Chłopaki, możemy jechać do Kielc - cieszył się kapitan Tunarte Tuperte Mateusz Fortas. Ale jego drużyna przegrała z SPM Club aż 3:10 i musiała obejść się z smakiem.

A skoro już mowa o Fortasie to razem z kolegami twardo stawali w meczu o trzecie miejsce drużynie Jadwigi United. Choć w pewnym momencie przegrywali już 3:5 (dla rywali wszystkie bramki zdobył duet Patryk Żurański - 3 i Maciej Gabryszewski - 2), to gol Tomasza Beczaka z 34. min rozbudził nadzieję na remis. Jednak żadna z wielu okazji nie zakończyła się powodzeniem. Był to jednak początek emocji i doskonały mecz na rozgrzewkę przed finałami.

W młodszej grupie o mistrzostwo walczyli OKS Skarpa-Podole i Boro 2007. Jeszcze trzy tygodnie temu Skarpie nikt nie dawał szans na choćby drugie miejsce. Jednak po dwóch porażkach z Boro i Królem Maciusiem, drużyna Grzegorza Janiszewskiego (Najlepszy Zawodnik) i spółki pewnie pokonywała rywali, a z Królem Maciusiem zwyciężyła nawet 5:1. - Moi chłopcy byli w szoku - opowiada opiekun Król Maciuś Club Zbigniew Tomaszewski. - Zresztą ja sam jestem pełen podziwu, bo "skarpiaki" zagrały zespołowo i z zębem. Rzeczywiście byli najlepsi - dodał zaraz po finale, w którym Skarpa-Podole rozgromiła Boro 7:2. Nic dziwnego, że aż trzech zawodników z mistrzowskiej ekipy trafiło do Drużyny Gwiazd - Michał Maliszewski, Dawid Kokosza (król strzelców - 9) i Piotr Góral (Najlepszy Bramkarz; w finale strzelił jedną z bramek). Grupę uzupełnili wszędobylski Piotr Stępniak z Króla Maciusia oraz zawodnicy Boro Arkadiusz Chotomski i Marcin Strusiński.

Starsza grupa też miała godny finał, w którym spotkały się najlepsze zespoły eliminacji SPM Club (wygrał grupę A) i Dam Mleko (wygrał grupę B i wszystkie mecze w drodze do finału). Wielkim atutem Dam Mleko był Kamil Stefański, który na długo przed finałem zapewnił sobie tytuł Króla Strzelców. Jednak tym razem pieczołowicie pilnowany gola nie strzelił, a i bramkarz SPM-u Michał Janiszewski (Najlepszy Bramkarz) był niemal bezbłędny, rozgrywając swoje najlepsze spotkanie w turnieju. Nic dziwnego, że SPM zwyciężył pewnie 6:2. Finaliści w Drużynie Gwiazd umieścili po dwóch zawodników: SPM - Janiszewskiego i Konrada Ksybka, Dam Mleko - Stefańskiego i Jakuba Natałko (w finale zdobył dwa gole). "Gwiazdami" zostali jeszcze Mateusz Fortas i Patryk Żurański.

Zaraz po dekoracji wszyscy zawodnicy zajadali się smaczną grochówką i myślami byli już w Kielcach. Wyjazd na ostatnią przygodę tych wakacji już 1 września.

Końcowa kolejność: grupa starsza - 1. SPM Club, 2. Dam Mleko, 3. Jadwigi United, 4. Tunarte Tuperte, 5. Diabolo Pomidoro, 6. Zalew, 7. Czerwone Diabły, 8. DBA Dobrzyńska, 9. AC Bataliony, 10. FC Łaga Chigi; grupa młodsza - 1. OKS Skarpa Podole, 2. Boro 2007, 3. Król Maciuś Club.

Mecze o mistrzostwo

Grupa starsza

SPM Club - Dam Mleko 6:2 (2:1)

Bramki

SPM - Konrad Ksybek (4. i 27.), Marcin Kozanecki (23. i 28.), Rendoo Tsenguunjar (6. i 29.); Dam Mleko - Jakub Natałko (4. i 29.)

Składy

SPM: Michał Janiszewski - Wojciech Czurakowski, Konrad Ksybek, Marcin Kozanecki, Adam Siudziński, Radosław Kuciński, Rafał Fabiszak, Rendoo Tsenguunjar;

Dam Mleko: Radosław Natałko - Jakub Natałko, Bartosz Kowalski, Damian Lewanowicz, Kamil Piszczyński, Kamil Stefański, Marek Woźnicki, Gabriel Woźnicki, Łukasz Borowski.

Grupa młodsza

OKS Skarpa-Podole - Boro 2007 7:2 (3:1)

Bramki

Skarpa - Michał Ziółkowski (15.), Dawid Kokosza (16. i 17.), Michał Maliszewski (30. i 31.), Piotr Góral (32.), Grzegorz Janiszewski (39.); Boro - Arkadiusz Chotomski (11.), Rafał Bratkowski (35.)

Składy

Skarpa: Piotr Góral - Dawid Kokosza, Konrad Haliński, Michał Maliszewski, Grzegorz Janiszewski, Michał Ziółkowski, Daniel Rajewski, Mariusz Tracz, Arkadiusz Dolata, Jakub Matusiak;

Boro: Kacper Kierski, Radosław Filiński - Szymon Kierski, Rafał Bratkowski, Artur Jakubiak, Marcin Strusińki, Arkadiusz Chotomski, Mariusz Piątkowski, Łukasz Szelkowski, Dawid Bońkowski.