Jak zdobyć zawód technika masażysty?

Technik masażysta to zawód zaliczany do grupy profesji rehabilitacji medycznej. Może pracować nie tylko we własnym gabinecie lub w charakterze mobilnego masażysty, wykonującego masaż u klienta, ale również w ośrodkach zdrowia, salonach SPA i innych, podobnych miejscach. Jak zostać technikiem masażystą?

xx x

Kilka rodzajów szkół

Już po ukończeniu technikum na kierunku technika masażysty ( http://policealna.gowork.pl/bialystok/masaz ) można wykonywać taki zawód, ale pełniejsze kwalifikacje i realne umiejętności praktyczne nabywają uczniowie szkół policealnych, np. w Białymstoku, którzy po ich ukończeniu mogą zdać zewnętrzny egzamin i uzyskać dyplom z kwalifikacjami Z1 - świadczenie usług w zakresie masażu.

Technik masażysta to kierunek medyczny, dlatego osoby uczęszczające do szkoły policealnej, oprócz poznawania różnych technik masażu, uczą się też podstaw anatomii i funkcjonowania organizmu człowieka. Podczas zajęć w szkole policealnej eksperci instruują ich w wykonywaniu masażu klasycznego, limfatycznego czy sportowego, a także zabiegów usprawniających leczenie i rehabilitację chorych. Wykwalifikowany technik masażysta ma szeroką wiedzę z zakresu schorzeń kręgosłupa, wad postawy oraz rehabilitowania pacjenta w toku masażu, adekwatnie do jego stanu chorobowego.

Dlaczego warto zostać masażystą?

Wyszkolony technik masażysta, który posiada potwierdzenie posiadanych kwalifikacji w postaci dyplomu ukończenia szkoły policealnej oraz zaświadczenie o zdaniu egzaminu zewnętrznego, nie powinien mieć żadnych problemów w podjęciu pracy zawodowej w swojej profesji, m.in. w Białymstoku ( http://policealna.gowork.pl/bialystok ). Może świadczyć usługi samodzielnie w zakładach rehabilitacyjnych, w uzdrowiskach, w domach i ośrodkach opieki społecznej, w zakładach opiekuńczo-leczniczych czy w prywatnych salonach masażu i odnowy biologicznej.

Warto kształcić się w tym kierunku nie tylko z uwagi na dużą liczbę ofert pracy dla masażystów, ale i ze względu na to, że to przyszłościowy zawód. Masaż jest potrzebny nie tylko ludziom chorym, ale i zestresowanym, przemęczonym, którzy chcą rozluźnić mięśnie i pozbyć się napięć. Przydaje się dla relaksacji po długim dniu w pracy. Sprzyja odpoczynkowi, ale i stanowi wsparcie w procesach leczenia, rekonwalescencji i rehabilitacji. Masażysta może także współpracować z klubami sportowymi lub wchodzić w skład teamu sportowca startującego w zawodach krajowych i międzynarodowych. Masażysta często przywraca sprawność sportowcom podczas ważnych występów, dzięki czemu mają oni szansę na zdobywanie najwyższych laurów.