Ekstraklasa. Fatalna informacja dla Cracovii. Poważna kontuzja głowy Miroslava Covilo

Miroslav Covilo po starciu z Jarosławem Fojutem w meczu Cracovii z Pogonią (1:1) ma zdewastowaną twarz. Klub nie podał jeszcze szczegółów, ale już wiadomo, że Serb nie zagra do końca sezonu - informuje "Przegląd Sportowy".

Miroslav Covilo w końcówce pierwszej połowy niedzielnego meczu z Pogonią Szczecin (1:1) zderzył się głową z obrońcą Jarosławem Fojutem. Opuścił boisko o własnych siłach, ale z opuchniętą twarzą. Od razu został odwieziony do szpitala na badanie tomografem.

Klub nie opublikował jeszcze pełnej diagnozy. "Wiadomo już, że ma uraz głowy w tym złamania w obrębie twarzoczaszki. W najbliższych dniach przejdzie dodatkowe konsultacje. Jak przyznaje trener Jacek Zieliński, rehabilitacja potrwa dłuższy czas" - napisała w poniedziałek Cracovia w komunikacie.

" Przegląd Sportowy " podaje więcej szczegółów. Według informacji gazety Covilo ma pękniętą m.in. kość czołową. I w tej chwili wygląda na to, że nie ma szans, by w tym sezonie wrócił na boisko.

Dla Cracovii to wielkie osłabienie, bo Covilo to kluczowa postać zespołu Jacka Zielińskiego. Mimo, że jest defensywnym pomocnikiem wciąż - z siedmioma zdobytymi bramkami - pozostaje najskuteczniejszym piłkarzem "Pasów" w tym sezonie.

Zobacz wideo

Cracovia przeważała, ale nie potrafiła wygrać. Szalony początek drugiej połowy

Cracovia chciała za wszelką cenę zbliżyć się do czołowej ósemki ligi, ale do siódmej Pogoni cały czas traci pięć punktów. ZAPIS RELACJI >>

Więcej o: