Kolejna gala ACB w Olsztynie już 18 lutego! Polacy liczą na rewanż.

Jedna z najsilniejszych organizacji MMA na świecie - ACB - wraca do Olsztyna. Tym razem fani sportów walki zobaczą aż 16 pojedynków w zawodowym MMA na najwyższym poziomie. Karta walk drugiej olsztyńskiej gali ACB została wypełniona mocnymi nazwiskami i zgodnie z motto organizacji "Less show more fighting", szykuje się mnóstwo zawziętych pojedynków.

Klub Berkut Arrachion Olsztyn reprezentować będzie Adrian Zieliński, Paweł Kiełek, Karol Celiński, Artur Kamiński, Patryk Wołodkiewicz oraz Paweł Karwowski.

W walce wieczoru zobaczymy Adriana Zielińskiego (16-5), który skrzyżuje rękawice z Rasulem Yakhyaevem (10-3-1). Polak za wszelką cenę będzie chciał wygrać i wymazać z pamięci fanów porażkę przez poddanie, na poprzedniej gali ACB w jego rodzinnym Olsztynie. Jego przeciwnik też walczył na gali ACB 46. Przypomnijmy, że pojedynek Rasula Yakhyaeva z Łukaszem Rajewskim zakończył się jako nierozstrzygnięty z uwagi na nieumyślny faul Rosjanina. Zieliński musi pamiętać, że Yakhyaev to mocny zawodnik, który 70% zwycięskich pojedynków kończył już w pierwszej rundzie!

Przed walką wieczoru widzów czeka też mocna karta główna z udziałem siedmiu Polaków. Po przerwie powraca Karol Celiński (12-6-1), dla którego będzie to debiut w organizacji ACB. Olsztynianin zmierzy się ze doświadczonym zawodnikiem, Łukaszem Parobcem (12-5-0). Dla Parobca, mieszkającego na co dzień Wielkiej Brytanii również będzie to debiut w organizacji i jednocześnie pierwsza okazja do stoczenia walki w kraju.

Na gali w Olsztynie nie mogło też zabraknąć wielkiego talentu polskiego MMA, klubowego kolegi Celińskiego - Pawła Kiełka. Młody, 21 - letni wojownik stawi czoła pochodzącemu z Angoli Arturowi Lemos. Obydwaj zawodnicy legitymują się identycznym rekordem zwycięstw i porażek a stawianie na wyrównane pojedynki to jeden z wyróżników ACB.

Organizacja zakontraktowała również niepokonanego od ostatnich czterech walk Artura Kamińskiego oraz Patryka Wołodkiewicza i Pawła Karwowskiego z klubu Berkut Arrachion Olsztyn, Rafała "Papaja" Czechowskiego z klubu Grappling Kraków i Łukasza Szczerka z Berserkers Team Stargard Szczeciński, który po kilku miesiącach od ostatniej porażki wraca z zamiarem odbudowania rekordu!

Druga gala ACB w Olsztynie będzie 4. galą tej organizacji w Polsce i 53. na świecie. W tym roku przypada 5-lecie ACB, która powstała w marcu 2012 roku i to właśnie w Polsce zorganizowała swoją pierwsza galę poza siedzibą organizacji, która mieści się w Groznym.

KARTA WALKI ACB 53

Walka wieczoru:

70 kg.: Adrian Zieliński vs. Rasul Yakhyaev

Karta główna:

84 kg: Mikhail Tsarev (31-6) vs. Jonas Billstein (17-5)

93 kg: Karol Celiński (12:6) vs. Łukasz Parobiec (12-5)

70 kg: Pawel Kielek (7-2) vs. Artur Lemos (7-2)

77 kg: Ibragim Tibilov (10-7) vs. Mindaugas Verzbickas (11:4)

66 kg: Lamberd Akhyadov (6:4) vs. Rafał Czechowski (6:3)

77 kg: Aslambek Arsamikov (4:2) vs. Łukasz Szczerek (4:2)

70 kg: Bay Ali Shaipov (2:0) vs. Artur Kamiński (5:1)

77 kg: Jokhar Duraev (2:0) vs. Patryk Wołodkiewicz (2:0)

77 kg: Umar Gaisumov (2:0) vs. Paweł Karwowski (2:0)

Karta wstępna:

66 kg: Mehdi Baydulaev (3:0) vs. Murat Aktas (5:2)

66 kg: Adlan Mamaev (1-0) vs. Bahtiyer Abdulloev (1-0)

66 kg: Mansur Arsakhanov (1-0) vs. Paweł Lisiewski (0-0)

70 kg: Musilm Abdulaev (1-0) vs. Maciej Kaliciński (2-0)

61: Dukhvaha Astamirov (1-0) vs. TBA

57: Shamil Akhmaev (1-0) vs. Kamil Unruh (0-0)

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]