Indykpol AZS chce rewanżu za dotkliwą porażkę

Olsztynianie chcą się zrewanżować przed własną publicznością za porażkę 2:3 w pierwszym meczu PlusLigi z Jastrzębskim Węglem.

Podopieczni Andrei Gardiniego kończą rok meczem szesnastej kolejki przeciwko drużynie Jastrzębskiego Węgla. Jednocześnie zaczynają rundę rewanżową.

Na półmetku sezonu zasadniczego Indykpol AZS zajmuje piąte miejsce. Do czwartego miejsca, które zajmuje Jastrzębski Węgiel, akademicy tracą cztery punkty. Olsztynianie są coraz bliżej osiągnięcia celu na ten sezon, jakim jest zajęcie miejsca w czołowej ósemce. Obecnie od dziewiątego MKS-u Będzin klub z Kortowa ma dziesięć ,,oczek" więcej.

"Rywalom trudno o punkty w Olsztynie"

- Gdyby ktoś przed sezonem powiedział nam, że na jego półmetku uplasujemy się na piątym miejscu, wzięlibyśmy to miejsce bez zastanowienia - mówi Wojciech Włodarczyk, przyjmujący Indykpolu AZS. - My, Jastrzębski Węgiel, z którymi teraz gramy oraz kilka innych zespołów będą się starać znaleźć w czołowej czwórce. Pozostałe miejsca raczej są zarezerwowane dla Zaksy, Skry i Resovii.

I dodaje: - Oczywiście będziemy chcieli pokonać zespół z Jastrzębia i wiem, że nie będą mieli łatwo, bo żeby wywieźć punkty z Olsztyna trzeba się bardzo mocno napracować.

Indykpol AZS Olsztyn zakończył I rundę zwycięstwem

Bardzo możliwy jest kolejny mecz trwający pięć setów, bowiem czwarta drużyna ligi do tej pory rozegrała najwięcej spotkań (siedem) zakończonych tie-breakiem.

Gwiazda PlusLigi w Jastrzębiu

Niekwestionowanym liderem JW jest sprowadzony przed tym sezonem Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva. Przez całą swoją karierę ten przyjmujący wielokrotnie zmieniał kluby. Grywał w zespołach z Rosji, Niemiec, Turcji, Chin, Kataru, Arabii Saudyjskiej, a nawet Libanu.

Oliva jest wyróżniającą się postacią nie tylko swojego zespołu, ale i całych rozgrywek. Dał się we znaki również akademikom. W meczu I kolejki AZS prowadził 2:1 w setach i 23:19 w czwartej partii, jednak jego znakomite zagrywki sprawiły, że Jastrzębski Węgiel wygrał seta czwartego i piątego.

Wyglądem i efektownym stylem gry przypomina gwiazdę kadry Francji Earvina N'Gapetha. Ciekawa jest również kwestia reprezentacji, w jakiej będzie grać siatkarz Jastrzębskiego Węgla. Oliva urodził się w Rosji, ale większość dzieciństwa spędził na Kubie. Sportowiec posiada dwa obywatelstwa: kubańskie i niemieckie. Niemcy bardzo chcą mieć przyjmującego w swojej drużynie narodowej. Problemy sprawia jednak kubańska federacja, która od czterech lat odmawia zgody na zmianę reprezentacji.

Salvador Oliva to nie jedyny mocny punkt w szeregach Jastrzębskiego Węgla. Niemiec Lukas Kampa jest trzecim najlepszym rozgrywającym rozgrywek według statystyk PlusLigi. Ogromne doświadczenie też były reprezentant Polski Grzegorz Kosok, dobrze spisują się też młody libero Jakub Popiwczak.

Pierwotnie Indykpol AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel miały zagrać ze sobą 30 grudnia. Mecz jednak przesunięto ze względu na ewentualny mecz akademików w Pucharze Polski.

Hala Urania (al. Piłsudskiego 44), 22 grudnia, godz. 20:30. Bilety: 10 zł (ulgowy) i 20 zł. Mecz transmitować będzie także stacja Polsat Sport.

Tabela PlusLigi

Wyborcza.pl OlsztynWyborcza.pl Olsztyn Agora SA Jesteśmy na Facebooku i Twitterze Dołącz do nas i dziel się opiniami.

 

Jeśli chciałbyś nas zainteresować ciekawym tematem, pisz na: redakcja@olsztyn.agora.pl

Więcej o: