Warmia Traveland gromi na pożegnanie z ligą w tym roku

Olsztynianie wygrali we własnej hali z SMS ZPRP Gdańsk 35:19.

Szybkie i skuteczne kontry oraz dobra gra w obronie sprawiła, że po 10 minutach Warmia prowadziła 6:2. Z każdą kolejną minutą przewaga olsztynian rosła. Ofensywna gra rozłożona była już nie tylko na Marcina Malewskiego i Tomasza Fugiela, ale na niemal cały zespół. W efekcie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 18:10.

Królik: Zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie

- Kompletnie nie radziliśmy sobie z obroną Warmii - powiedział po meczu Dariusz Tomaszewski, trener SMS ZPRP Gdańsk. - Moi zawodnicy nie mieli także pomysłu na oszukiwanie bramkarza Łukasza Zakrety. Końcówkę tej rudny mamy słabszą, jednak ogólnie jestem zadowolony z dyspozycji chłopaków.

Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron. Przyjezdni oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, z którymi bez problemu radził sobie bramkarz Łukasz Zakreta. Z kolei Warmiacy cierpliwie rozgrywali swoje akcje i zazwyczaj kończyli je golami.

- To zwycięstwo dedykujemy naszym kibicom - powiedział po spotkaniu Tomasz Fugiel, rozgrywający Warmii Traveland. - Należało im się to po tym, co zobaczyli w meczu z MKS-em Wieluń. W piłce ręcznej zazwyczaj wygrywa się dzięki obronie i szybkich kontrach. To u nas funkcjonowało. Ponadto byliśmy w stu procentach zaangażowani i skoncentrowani. Szkoda, że nie graliśmy tak ostatnio.

- Nie przypominam sobie, abyśmy w tym sezonie zagrali tak dobre spotkanie - powiedział Karol Królik, zawodnik Warmii Traveland. - Zawodnicy SMS-u chcieli nas zabiegać, ale się im przeciwstawiliśmy, a w dodatku zagraliśmy najlepszy mecz w obronie w tej rundzie.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 35:19 (18:10)

Warmia Traveland: Łukasz Zakreta, Mateusz Gawryś - Karol Królik, Piotr Dzido 3, Piotr Deptuła 2, Tomasz Fugiel 4, Piotr Pakulski 2, Michał Sikorski 5, Sergiusz Dworaczek, Radosław Dzieniszewski 5, Marcin Malewski 9, Sebastian Koledziński, Damian Przytuła 5

SMS ZPRP: Marek Bartosik, Kacper Pyrka - Krzysztof Gądek 3, Krzysztof Komarzewski 2, Michał Milewski 3, Patryk Mauer 5, Konrad Koselski, Michał Rogalski 3, Marek Sobczyk 1, Maciej Zarzycki, Andrzej Beczek, Damian Pawelec, Jakub Orpik 1, Piotr Jaroszewicz, Piotr Rybski 1

Olsztynianie zakończyli w tym roku zmagania ligowe, ale czeka ich jeszcze mecz w Pucharze Polski. 14 grudnia rywalem Warmii Traveland w wyjazdowym spotkaniu będzie Bestios Białystok

Więcej o: