Mamed Chalidow wraca na ring. W planach KSW i ACB

Najlepszy zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn zapowiedział powrót na ring. Oprócz niego w najbliższym czasie walczyć mają inni fighterzy z olsztyńskiego klubu.

Mamed Chalidow ostatnią walkę stoczył 27 maja podczas gali KSW 35. Urodzony w Groznym sportowiec pokonał wówczas Aziza Karaoglu niejednogłośną decyzją sędziów i tym samym obronił mistrzostwo federacji KSW w wadze średniej.

Chalidowa zmotywowali kibice

Werdykt wzbudził jednak wiele emocji. Zdaniem niektórych ekspertów i kibiców Chalidow był gorszy od swojego przeciwnika. - To była moja najtrudniejsza walka od wielu lat. Nie wiem czy wygrałem, czy przegrałem. Jestem otwarty na propozycje rewanżu, ale nie teraz. Odchodzę na rok z MMA. Potrzebuję znowu poczuć ten głód walki, którego dziś już nie mam - mówił Chalidow tuż po walce.

Rozbrat fightera z ringiem zdaje się dobiegać końca. 7 listopada w programie stacji Polsat Sport ,,Puncher" jeden z właścicieli KSW Maciej Kawulski poinformował, że Mamed Chalidow w 2017 roku pojawi się w KSW.

- Kilka miesięcy temu mówiłem, że warto zrobić sobie przerwę. Przerwa dobiegła końca - potwierdza Mamed Chalidow. - Czuję się dobrze. Rozpocząłem treningi i przygotowuję się do walk. Czułem duże wsparcie fanów, którzy na różne sposoby dawali mi do zrozumienia, że jeszcze chcieliby zobaczyć mnie w ringu. Dużo pomógł mi również mój klub, który czekał na moją decyzję, a teraz szykuje mnie do powrotu.

Stawką pojedynku ma być pas...

... mistrzowski federacji KSW w wadze średniej. Rywal nie jest jeszcze znany.

Wcześniej jednak Chalidow ma walczyć w Manchesterze, gdzie w marcu swoją galę zorganizuje federacja ACB. Organizacja z siedzibą w Groznym była w tym roku w Olsztynie, przy okazji ACB 46 Young Eagles. Jednym z gości wydarzenia zorganizowanego w hali Urania był właśnie Chalidow.

Na wcześniejszej gali ACB ma walczyć Aslanbek Saidow, inny zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn, kuzyn Mameda Chalidowa. Podczas show, które 18 grudnia odbędzie się w Sankt Petersburgu, przeciwnikiem Saidowa będzie Amerykanin Brett Cooper.

Reprezentanci Arrachionu będą walczyć także na gali Spartan Fight w Płocku. 17 grudnia swoje formą sprawdzą Sylwester Borys, Adam Kowalski i Jakub Wikłacz.

Zobacz także: JESTEŚMY TEŻ NA FACEBOOKU. DOŁĄCZ DO NAS!

Więcej o: