Olsztyn Biega! Podsumowanie cyklu, 1500 uczestników

Tyle osób wzięło udział w tegorocznej edycji Olsztyn Biega! W niedzielę w ratuszu organizatorzy i partnerzy akcji wręczyli nagrody najlepszym.

- Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej zostali Paweł Pszczółkowski z zespołu Pszczółkowski Team Olsztyn [patronem medialnym ekipy jest "Wyborcza Olsztyn"] oraz Mariola Sudzińska, którzy prowadzili od początku do zakończenia cyklu - podsumowuje Anna Walaugo z biura prasowego organizatora. - Na koniec zostały odznaczone najlepsze rodziny (państwo Sudzińscy), drużyny (Pszczółkowski Team) oraz małżeństwa (Elżbieta i Jasorsław Cieśla). Były także nagrody specjalne od Cymes Olsztyn.

- Podsumowanie Olsztyn Biega! za nami, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w roku 2014, 2015 i 2016, chwilo trwaj! - napisał Paweł Pszczółkowski na swoim profilu na Fb.

"Półmaraton to zasadniczo ostatni bezpieczny dystans"

 

Przypomnijmy, że zawodnicy (w sumie 1500 osób) w tym sezonie rywalizowali w parku Kusocińskiego (bieg główny na 5 km) oraz nad jeziorem Ukiel (bieg główny na 10 km). Do cyklu zaliczał się także Ukiel Olsztyn Półmaraton, który był zwieńczeniem wydarzenia. - W imprezach towarzyszących wzięło udział kilkaset dzieci i młodzieży, samych najmłodszych było blisko stu - dodają organizatorzy. - Cieszy fakt, iż coraz więcej najmłodszych spędza czas bardzo aktywnie, na świeżym powietrzu.

Pszczółkowski wygrał też City Trail

Odnotujmy przy okazji, że w sobotę Paweł Pszczółkowski wygrał także bieg przełajowy w cyklu City Trail nad jez. Długim na dystansie 5 km. Olsztynianin z czasem 16,38 min. okazał się najszybszy spośród 422 zawodników. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lisowska (17:55 min.), młodzieżowa mistrzyni Polski. - Myślałam, że pobiegnę szybciej, ale momentami musiałam bardzo zwalniać, bo było ślisko - komentuje. - Biegłam w klasycznych startówkach, co może było moim błędem, bo takie buty nie są przystosowane do warunków, jakie panowały na trasie. Mimo to cieszę się, że dobiegłam do mety cała i zdrowa, bez żadnej wywrotki.

I dodaje: - W tym sezonie chcę w końcu zostać sklasyfikowana w City Trail, bo dotąd udało mi się pobiec tylko w pojedynczych biegach.

Więcej o: