Mecz Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork po ulewie przełożony

Spotkanie I ligi Stomil - MKS miało się odbyć w sobotę po południu. Zostało jednak przełożone z powodu fatalnego stanu murawy na stadionie przy al. Piłsudskiego.

W ostatnim czasie aura nie sprzyja piłkarzom oraz kibicom biało-niebieskich. Poprzedni mecz Stomilu na własnym stadionie - bezbramkowy remis z Sandecją Nowy Sącz - także był rozgrywany w trudnych warunkach. Rzęsiste opady deszczu wpłynęły wówczas na stan boiska. Podczas meczu piłka wielokrotnie płatała zawodnikom figla na grząskiej murawie.

Tym razem stan płyty był tak zły, że sędzia Adam Lyczmański wraz z delegatem Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu spotkania. Co prawda gospodarze byli gotowi zagrać mecz, ale zawodnicy i ekipa MKS Kluczbork, gdy obejrzała murawę, także skłaniała się do przełożenia zawodów.

Nowy termin meczu nie jest na razie znany. Decyzja piłkarskiej centrali ma być ogłoszona w poniedziałek lub wtorek.

Bardzo jednak możliwe, że kibice Stomilu zobaczą w akcji swoich ulubieńców na własnym obiekcie dopiero 5 listopada przeciwko Bytovii Bytów. Następnym rywalem biało-niebieskich będzie na Olimpia Grudziądz, z którą olsztynianie zagrają na wyjeździe. Mecz odbędzie się 29 października.

Więcej o: