Lech Poznań. Darko Jevtić: Póki co celujemy w podium. Ale jeśli będzie szansa na mistrzostwo, to...

- Póki co celujemy w pierwszą trójkę ligi, bo jesteśmy przecież na siódmym miejscu. Ale jeśli będzie szansa na mistrzostwo Polski, to będziemy chcieli ją wykorzystać. Żyję się po to, by być na pierwszym miejscu - mówi Darko Jevtić z Lecha Poznań.

Lech Poznań po zdobyciu mistrzostwa Polski w sezonie 2014/15 wpadł w poważny kryzys. Przed rokiem zajął zaledwie siódme miejsce i nie zakwalifikował się do europejskich pucharów. Początek tego sezonu też nie wlał w serca kibiców zbyt wiele optymizmu. Kolejorz zaliczył falstart, okupował miejsce w strefie spadkowej, aż władze klubu postanowiły zwolnić trenera Jana Urbana. Teraz Lech pnie się w górę, zajmuje siódme miejsce w lidze i liczy na więcej.

- Póki co naszym celem jest pierwsza trójka, bo jesteśmy przecież na siódmym miejscu. Ale jeśli będziemy mieli szanse na mistrzostwo Polski, to będziemy chcieli ją wykorzystać. Wszystko zależy od tego, jak się potoczy sezon - przyznaje Darko Jevtić i dodaje: - Oczywiście każdy piłkarz żyje i gra o to, by być pierwszym, a nie drugim czy trzecim. Jako piłkarz musisz wierzyć w to, że będziemy mistrzem. Szczególnie wtedy, gdy grasz w Lechu Poznań. Mamy jakość i zobaczymy, co z tego będzie. Chcemy piąć się w górę tabeli.

Sam Jevtić w ostatnich tygodniach zanotował zwyżkę formy. Serb ze szwajcarskim paszportem gra częściej, asystuje przy trafieniach kolegów i strzela gole. - Może być lepiej - mówi z uśmiechem: - Wymagam od siebie więcej, ale najpierw jest dobro drużyny. I to się poprawiło, skoczyliśmy wyżej w tabeli i trzeba tego pilnować. Siódme miejsce nas nie zadowala.

Więcej o: