Trzy dni atrakcji pod i w Tauron Arenie: karate i sushi, półmaraton i kiełbaski, a dla dzieciaków...

W piątek i sobotę halę w Czyzynach opanują karatecy, a niedzielę przejmą biegacze. Atrakcje dla siebie znajdą prawdopodobnie wszyscy.

W piątek i sobotę w Tauorn Arena odbędą się mistrzostwa świata w karate tradycyjnym. Organizatorzy najmocniej zapraszają rodziny z dziećmi (wstęp jest bezpłatny).

- Bardzo się cieszę, że mamy wreszcie tak piękną halę. To prawdziwa perełka, bardzo chcieliśmy zorganizować w niej mistrzostwa świata i się udało. W jednym czasie i pod jednym dachem kilka imprez w różnych stylach z udziałem ponad dwóch tysięcy zawodników, którzy będą rywalizować na dwudziestu matach - podkreśla Paweł Janusz, organizator mistrzostw, a także zawodnik, który zamierza obronić złoty medal. - Przygotowaliśmy wiele animacji głównie dla dzieci, walki pokazowe. W jednej z nich wystąpi nasza koleżanka, która cudem przeżyła atak ciężkiej choroby i choć ma protezy nadal oddaje się życiowej pasji. Karatecy pobiegną również w niedzielnym półmaratonie.

Rekord świata i sushi party

Przy okazji mistrzostw Świata w karate tradycyjnym w Tauron Arenie Kraków odbędzie się bicie rekordu świata na największą mozaikę z sushi. Ułożona zostanie kompozycja o powierzchni 8 na 8 m. Powstanie dzieło przedstawiające sylwetki karateków i m.in. logotyp Krakowa. Złoży się na nie około 20 tys. porcji. 15 października (sobota), od godziny 11 będzie można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się jak prawidłowo przygotować sushi. Wielką mozaikę będą tworzyć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy może się przyczynić do ustalenia nowego rekordu świata. O godz. 18 rozpocznie się Sushi Party - czyli wspólna degustacja.

W piątek i sobotę (w godz. 9-16) przewidziano również inne atrakcje dla kibiców: warsztaty kaligrafii japońskiej (pisanie imion po japońsku), origami, konkursy sprawnościowe (uderzenia w tarcze, szpagat, mostek, motylek, kopnięcie), ćwiczenia z mistrzami, przeciąganie liny, zumba dla dzieci, animacje dla dzieci

Strefa PZU - Podziel się kilometrem

Zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę "Podziel się kilometrem" będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. W tym roku PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych (dziecięce bieżnie, rowerki, trampoliny). Za każdy pokonany kilometr podczas 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego PZU przeznaczy 10 złotych na fundację SOS Wioski Dziecięce.

Atrakcje Carrefour

Na stoisku w Tauron Arenie Kraków będą m.in.: mini strefę z golfem i bulami, quiz na temat zdrowego żywienia z nagrodami, refleksomierz, strefę malucha z piramidą zdrowego żywienia i malowankami.

Stoisko będzie otwarte:

14 października (piątek): 11-20

15 października (sobota): 9-19

16 października (niedziela): 8-13

Lekkoatletyka dla każdego

Miasteczko Lekkoatletyka dla każdego to wspaniała sportowa zabawa dla dzieci. Zajęcia sportowe z AZS AWF Kraków obejmują sześć stacji: 1. Wyścig płotkarsko-sprinterski; 2. Skok o tyczce; 3. Wyścig sprawnościowy; 4. Rzut Vortexem do celu (ścianka rzutowa); 5. Rzut oszczepem (turbo oszczep); 6. Bieg sztafetowy dla rodzin.

Z atrakcji będzie można skorzystać 15 października (sobota) w godz. 10-18 i 16 października (niedziela) w godz. 9-14 w Tauron Arenie Kraków.

Przedszkole dla najmłodszych

16 października (niedziela) w godz. 9-14 Sklep Animatora i Momi Klub zorganizują w Tauron Arenie Kraków przedszkole dla najmłodszych. Wśród atrakcji m.in. zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji!

Darmowy lot balonem

Dla uczestników 3. PZU Cracovia Maraton Królewski przewidziana została dodatkowa atrakcja organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel: darmowy lot balonem! Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 16 października, w godz. 12-17 przed Tauron Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich. Organizowane będą mini biegi dla dzieci, gry i zabawy sportowe.

Autobus ZIKO

W czasie 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego Fundacja ZIKO dla zdrowia zaprasza wszystkich uczestników oraz osoby im towarzyszące na szereg bezpłatnych badań i konsultacji. 16 października (niedziela) w godz. 10-17 przed Tauron Areną Kraków stanie specjalnie oznakowany autobus jeżdżący po całej Polsce w ramach akcji Mobilny Miesiąc Zdrowia, w którym będzie można zbadać: poziom cukru i ciśnienie, skórę twarzy, BMI, tkankę tłuszczowej. Będzie też instruktaż mycia zębów, dermokonsultacje i innych porady zdrowotne.

Przy autobusie stanie namiot ortopedyczny, w którym odbędą się: konsultacje z ortopedą z ewentualnym badaniem USG, badanie składu ciała, masaż, konsultacje z fizjoterapeutą.

W Tauron Arenie Kraków będzie stoisko Fundacji ZIKO z dermokonsultacjami, poradami zdrowotnymi, pomiarem ciśnienia i badanie włosów.

After party

Po zakończeniu 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozpocznie się oficjalne podsumowanie imprez biegowych organizowanych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Będą kiełbaski, kaszanka i ogórki kiszone! Spotykamy się przed Tauron Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich.

WYBIERZ JEDENASTKĘ WSZECH CZASÓW MZPN