Warmia przed meczem z Sokołem: "Jesteśmy w formie"

Olsztynianie w sobotę zmierzą się na własnym parkiecie z Sokołem Browar Kościerzyna.

Warmiacy w ostatniej kolejce odnieśli zdecydowane zwycięstwo, pokonując WKS Grunwald Poznań 35:25. Olsztynianie jeszcze w tym sezonie nie przegrali i dlatego w sobotnim spotkaniu z Sokołem Browar Kościerzyna będą faworytami.

Jednym z powodów dobrej formy Warmii są trafione transfery. Należy do nich m.in. Tomasz Fugiel, który w pięciu spotkaniach rzucił 31 bramek i jest piątym strzelcem ligi. W szeregach Warmii skuteczniejszy jest tylko Marcin Malewski (32 gole). Dobra dyspozycja najlepszych snajperów Warmii sprawia, że drużyna rzuciła najwięcej goli w I lidze (166 trafień w pięciu spotkaniach, co daje średnią 33,2 gola na mecz).

Dobra atmosfera w Warmii

- Dobrze wprowadziłem się w zespół - przyznaje Tomasz Fugiel, rozgrywający Warmii Traveland. - Wszystko dzięki dobrej atmosferze w drużynie. Uważam jednak, że atmosfera nie byłaby tak dobra, gdyby nie uzyskiwane przez nas wyniki. Jestem w czołówce strzelców ligi, ale kluczem do odnoszenia kolejnych zwycięstw jest to, że siła ofensywna rozłożona jest na kilku graczy. Jesteśmy w dobrej formie, choć trzeba jeszcze poprawić grę w obronie. Do ofensywy nie można mieć zastrzeżeń. Jeśli te dwa elementy będą poprawnie funkcjonować w sobotę, wygramy mecz z Sokołem, choć spodziewamy się trudnego spotkania.

W zespole Giennadija Kamielina zabraknie kontuzjowanych od dłuższego czasu Pawła Deptuły i Mateusza Kopycińskiego.

Sokół zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli. Drużyna zanotowała trzy porażki z rzędu, jednak w ostatniej kolejce pokonała Olren Wisła II Płock 31:28. Sokół od kilku lat występuje w rozgrywkach I ligi i zazwyczaj kończy rozgrywki w środku tabeli. Najgroźniejszym zawodnikiem drużyny z Kościerzyny wydaje się być Maciej Reichel.

Hala Urania w Olsztynie (al. Piłsudskiego 44), 15 października, godz. 18. Wstęp: 5 zł (ulgowy) i 8 zł.

Więcej o: