Indykpol AZS chce wykorzystać słaby początek Łuczniczki

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek rozegrają mecz trzeciej kolejki PlusLigi. W Bydgoszczy zmierzą się z Łuczniczką.

W poprzedniej kolejce podopieczni Andrei Gardiniego odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Piątkowy mecz z Łuczniczką Bydgoszcz będzie więc okazją, aby "pójść za ciosem". Tym bardziej że bydgoski klub na początku obecnych rozgrywek prezentuje się słabo. Łuczniczka zaczęła sezon od dwóch dotkliwych porażek.

Zespół po zakończeniu poprzednich rozgrywek opuścili najlepsi zawodnicy. Jakub Jarosz występuje teraz w El Jaish z Kataru, Belg Kevin Klinkenberg przeniósł się do Ninfa Latina we Włoszech, zaś Grzegorz Kosok, Michał Ruciak i Dawid Murek wybrali oferty innych drużyn PlusLigi. Działacze bydgoskiego klubu zastąpili odchodzących zawodników m.in. reprezentantem Serbii Milanem Katiciem (z reprezentacją wygrał w tym roku Ligę Światową) i Igorem Yudinem. Australijczyk w sezonie 2011/2012 występował w zespole Indykpolu AZS.

W obecnej kadrze AZS-u...

... jest trzech byłych graczy Łuczniczki: Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki i Michał Żurek, który przed tym sezonem wrócił do Olsztyna po rocznym pobycie w Bydgoszczy. - Dobrze wspominam Bydgoszcz, bo to ładne miasto z dobrym klubem siatkarskim, jednak w piątek nie będzie miejsca na sentymenty - mówi Michał Żurek, libero Indykpolu AZS. - To nie jest moja pierwsza zmiana klubu w karierze. Skupiam się na drużynie, w której jestem obecnie. Teoretycznie powinien być to łatwy mecz, bo Łuczniczka zaczęła od dwóch porażek, ale należy pamiętać, że w kadrze bydgoszczan doszło do wielu zmian. Poza tym w końcu grają we własnej hali i będą chcieli się przełamać. My pokazaliśmy w meczu z GKS-em Katowice, że kiedy jesteśmy w pełni skoncentrowani, potrafimy grać bardzo dobrze. To samo trzeba będzie wykonać w Bydgoszczy.

Piątkowe spotkanie pokaże Polsat Sport. Początek meczu o godz. 20.15.

Tabela I ligi

Więcej o:
Copyright © Agora SA