Lech Poznań - Wisła Kraków. W niedzielę przed meczem oficjalne odsłonięcie lokomotywy na Inea Stadionie

Przed niedzielnym meczem Lecha Poznań z Wisłą Kraków przy Inea Stadionie zostanie oficjalnie odsłonięta lokomotywa - nowy symbol Kolejorza.

Legendarny parowóz Ty51-183 z soboty na niedzielę w nocy został przetransportowany z Górczyna przed poznański stadion. Efektowny przejazd wzbudził spore zainteresowanie kibiców, którzy tłumnie pojawili się na jego trasie. Okazała lokomotywa stoi już przed stadionem, ale na razie jest zasłonięta płachtą.

Jej oficjalne odsłonięcie odbędzie się w najbliższą niedzielę przed ligowym meczem Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 16. - Nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów, ale oprócz odsłonięcia i chrztu lokomotywy szykujemy też dużą, słodką niespodziankę dla kibiców - mówi na antenie klubowej telewizji rzecznik Lecha, Łukasz Borowicz.

Trwa też budowa specjalnego peronu, na którym stoi nowy symbol poznańskiego klubu. Kształt tego peronu będzie przypominał legendarne jupitery, które kiedyś oświetlały stadion Kolejorza. Władze Lecha zapewniają, że dostęp do lokomotywy będzie dla wszystkich kibiców. - Peron będzie otwarty dla każdego zwiedzającego. Będzie można przyjść, zrobić sobie zdjęcie z lokomotywą, zobaczyć ją, czy nawet dotknąć - przyznaje rzecznik klubu.

Niedzielny mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków rozpocznie się o godz. 18.

źródło: Okazje.info

Więcej o: