Zawodnicy KSW Start zdobyli dwa medale mistrzostw Polski

Rafał Sztark i Filip Mijalski z KSW Start zdobyli brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact. Pierwszy rywalizował w kategorii 63,5 kg, drugi w kat. do 75 kg.

Mistrzostwa odbywały się w Kaliszu. - Walki były bardzo ciekawe, bo w tej grupie wiekowej większość zawodników to prawdziwi wyjadacze - komentuje trener Dariusz Pleśniak. - Na zawodach tej rangi pojawili się praktycznie tylko doświadczeni i dobrze przygotowani zawodnicy. Decyzją sędziów, szansę na finał odebrał Filipowi zawodnik z Chrzanowa, a w przypadku Rafała rywal z Leszna. Walki obu częstochowian były jednak bardzo dobre techniczne i nie mam do zawodników poważniejszych zastrzeżeń - podkreśla Pleśniak.

Trener uważa, że reprezentanci KSW Start powinni wejść do finału. - Nie zgadzam się z werdyktami sędziów, szczególnie w przypadku walki Filipa. Walka Rafała była bardziej wyrównana, ale moim zdaniem także powinna się zakończyć innym werdyktem. - Oczywiście moja opinia może być uważana za subiektywną, ale ponieważ w drugim dniu zawodów walki były nagrywane przez telewizję, każdy będzie mógł sam je ocenić. Filmy z półfinałów będą w najbliższym czasie zamieszczone na stronie klubowej - podsumowuje Dariusz Pleśniak.

Więcej o: