Derby Łodzi. Szpital w Widzewie przed meczem z ŁKS

Przed niedzielnymi derbami Łodzi sprawy trenerowi Widzewa Marcinowi Płusce nie ułatwiają kontuzje w zespole. Przeciwko ŁKS może nie zagrać nawet sześciu zawodników

Od dłuższego czasu wiadomo, że w derbach nie będą mogli zagrać Michał Czaplarski i Marcin Kozłowski. Dla obu jest to duży zawód, bo od dziecka są widzewiakami, a mecz przeciwko ŁKS byłby dla nich dużym przeżyciem. Czaplarski wciąż rehabilituje się po kontuzji barku, a Kozłowski po urazie kostki. - Mam nadzieję, że znajdzie się dla mnie miejsce na ławce rezerwowych na stadionie ŁKS, bo oczywiście na mecz planuję pójść - mówi Czaplarski.

Widzew w Lidze Mistrzów. Co pamiętasz sprzed lat? [QUIZ]

W meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie kontuzji nabawił się też Robert Kowalczyk. Zawodnik nie pojechał do Białegostoku na mecz z rezerwami Jagiellonii, a do powrotu do pełni zdrowia pozostało mu około trzech tygodni przerwy. Oznacza to, że napastnik również nie zagra przeciwko ŁKS. Płuska raczej nie skorzysta także z Kacpra Bargieła, który od dłuższego czasu wraca do pełnej dyspozycji, a w meczu rezerw znów odczuł swój uraz.

To jednak nie koniec problemów Widzewa z kontuzjami. W Białymstoku urazu nabawił się kolejny obrońca, tym razem Kamil Tlaga. Zawodnik, który opuścił kilka meczów na początku rundy jesiennej ze względu na uraz mięśnia dwugłowego, w drugiej połowie meczu z Jagiellonią poprosił o zmianę. "Mecz zremisowany, drużyna dała z siebie maxa! Byliśmy lepsi! I niestety kontuzja. Derby mnie pewnie omijają" - napisał po meczu na Twitterze Tlaga, zamieszczając zdjęcie zabandażowanego mięśnia.

Zobacz wideo

Po poniedziałkowych badaniach okazało się, że kontuzja się odnowiła i potwierdziła obawy piłkarza o absencję w meczu z ŁKS. - Mamy już potwierdzenie, że Kamil na pewno nie zagra w derbach - informuje Marcin Pipczyński, kierownik drużyny Widzewa.

Żeby tego było mało, w Białymstoku na uraz kolana narzekał Michał Choroś, czyli bramkarz Widzewa, na którego do tej pory stawiał sztab trenerski. We wtorek zawodnik przeszedł szczegółowe badania i niestety nie zagra w derbach. - Niestety Michał ma naciągnięty mięsień i jego występ przeciwko ŁKS jest wykluczony - dodaje Pipczyński.

Wszystko wskazuje więc na to, że w oficjalnym meczu ligowym między słupkami zadebiutuje Mateusz Wlazłowski, który przed aktualnym sezonem wrócił do Widzewa. Na boku obrony za Tlagę prawdopodobnie wystąpi Kamil Bartos.

ŁKS kontra Widzew. Nowa odsłona wojny na murach [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: