MME Polska 2017. Siedem drużyn już pewnych gry. UEFA wizytowała Kraków

Czechy, Portugalia, Dania, Niemcy, Słowacja, Anglia i Polska jako gospodarze zapewniło już sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy weźmie udział 12 reprezentacji. Sześciu udało się już zakwalifikować do finału - poprzez wygranie grupy eliminacyjnej. To Czechy, Portugalia, Dania, Niemcy, Anglia, Słowacja. Z tą ostatnią reprezentacją w piątek awans świętował piłkarz Cracovii - Tomas Vestenicky. Jego zespół pokonał Białoruś 3:1, a napastnik wszedł na boisku w 62 min.

Kraków i stadion przy ul. Kałuży jest jednym z sześciu miejsc, gdzie będą rozgrywane MME. Pod Wawelem zostaną rozegrane kluczowe spotkania - jeden z półfinałów i finał. W ubiegłym tygodniu pod Wawel przyjechała ekipa UEFA, by sprawdzić stan przygotowań.

Podczas wizyty dyskutowano nad oczekiwaniami UEFA co do standardów przygotowania stadionu i Centrum Kongresowego ICE, gdzie 1 grudnia odbędzie się losowanie grup. Rozmawiano o obsłudze widzów, sprzedaży biletów, murawie na arenach turnieju i boiskach treningowych, zapleczu logistycznym stadionów a także wymaganiom związanym z transmisją telewizyjną.

- Widzę postęp w pracach związanych z przygotowaniem Krakowa do turnieju. Rozmowy oceniam jako bardzo udane. Chciałbym także podkreślić profesjonalne podejście Krakowa do wszystkich kwestii organizacyjnych związanych z przygotowaniami do EURO U-21 - twierdzi na miejskim portalu krakow.pl Peter Nordenstrom, odpowiedzialny w UEFA za przygotowanie turnieju.

Podobnego zdania jest dyrektor turnieju Marek Doliński z Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Każda kolejna wizyta w Krakowie utwierdza nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru jako jednego z miast-gospodarzy Euro U-21 - stwierdził Doliński.

Start sprzedaży biletów na Euro U21 zaplanowano na początek 2017 roku. Turniej rozpocznie się 16 czerwca 2017 roku. Mecz otwarcia, z udziałem reprezentacji Polski, odbędzie się w Lublinie, finał 30 czerwca na stadionie Cracovii.