Niepokonana Warmia Traveland zagra w Poznaniu

Piłkarze ręczni z Olsztyna będą chcieli podtrzymać dobrą dotychczasową passę w wyjazdowym meczu z WKS Grunwald Poznań.

Po serii trzech meczów na własnym terenie, podopieczni Giennadija Kamielina tym razem pojadą do Poznania na spotkanie z tamtejszym Grunwaldem. Najbliższy rywal Warmii spisuje się na razie w lidze przeciętnie. Ma na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Kapitan przewiduje trudne spotkanie

Ostatnie dwa mecze z udziałem poznańskiego zespołu były jednak bardzo zacięte. W czwartej kolejce poznaniacy przegrali z Orlenem Wisłą II Płock 21:22, a w trzeciej pokonali Sokół Browar Kościerzyna 29:28. - Czeka nas długa podróż do Poznania, a tam zawsze gra się ciężko - mówi Radosław Dzieniszewski, kapitan Warmii Traveland. - Chcemy wygrać mecz i zdobyć kolejne dwa punkty, ale należy się nastawić na trudny sprawdzian. Jak dotąd nasze wyniki są bardzo dobre, choć dobra gra przeplata się z nieco gorszą. Bardzo dobrze spisaliśmy się w meczu z Pomezanią Malbork. Z kolei mamy do siebie pretensje o remis w konfrontacji ze Stalą Gorzów Wielkopolski. Początek meczu z GKS-em Żukowo także nie wyglądał najlepiej.

Podtrzymać dobrą passę w meczu z Grunwaldem

Przed sezonem w poznańskiej ekipie doszło do wielu zmian. Poznaniacy pozyskali pięciu nowych szczypiornistów. Najgroźniejszym zawodnikiem Grunwaldu wydaje się być Łukasz Wachowiak. Skrzydłowy w czterech meczach rzucił 21 bramek, najwięcej spośród swojego zespołu. Dla porównania najlepsi strzelcy Warmiaków - Tomasz Fugiel i Marcin Malewski - uzyskali odpowiednio 26 i 24 trafienia.

W poprzednim sezonie olsztynianie dwukrotnie wygrali z Grunwaldem. Na własnym parkiecie Warmia zwyciężyła zdecydowanie (36:21), natomiast w Poznaniu spotkanie było znacznie bardziej wyrównane (28:26).

Do Poznania Warmia pojedzie bez zawodników kontuzjowanych już od dłuższego czasu, czyli Pawła Deptuły i Mateusza Kopycińskiego. Pozostali gracze będą do dyspozycji trenera Giennadija Kamielina. Początek meczu 8 października (sobota) o godz. 17

Tabela I ligi

Więcej o: