Siatkarki Częstochowianki są liderem w II lidze. Czy pokonają faworyta?

Siatkarki KS Częstochowianka udanie rozpoczęły sezon. Wygrały dwa pierwsze mecze i są na czele tabeli. Wartość drużyny sprawdzi w sobotę AZS Uni Opole, który jest głównym faworytem rozgrywek.

Tak uważa m.in. trener częstochowskiej drużyny Paweł Kapica, a potwierdzeniem jego słów wydaje się być zwycięstwo AZS-u nad Olimpią Jawor. Opolanki w pierwszej kolejce pauzowały i rozegrały dotychczas jedno spotkanie.

- Jaki jest układ sił w lidze okaże się po dwóch-trzech kolejkach, ale zdecydowanym faworytem wydaje się być Opole - mówił przed rozpoczęciem sezonu trener Kapica, dodając jednocześnie: - Fajnie by było, gdyby nam udało się awansować do czwórki i zagrać w play off-ach.

Jego drużyna w pierwszych meczach sezonu nie zawiodła. W pierwszej kolejce, jeszcze z trudem - 3:2 pokonała MKS Świdnica, ale w drugiej pewnie wygrała w Łaziskach Górnych z Polonią i z 5 punktami została liderem grupy II. Jak wypadnie w spotkaniu z AZS-em Opole przekonamy się w sobotnie popołudnie. Mecz w hali przy ul. Rejtana. Początek o godz. 17.

Więcej o: