Radomka reaktywacja, czyli siatkarki z Radomia znów zagrają w lidze seniorek [ZDJĘCIA]

Po latach posuchy Radom ponownie doczekał się drużyny siatkarskiej kobiet, która powalczy w seniorskich rozgrywkach na szczeblu centralnym. Mowa o reaktywowanej sekcji MKS -u E. Leclerc Radomka Radom.

Starszym kibicom żeńskiej siatkówki w naszym mieście nie trzeba przypominać, że Radomka występowała przed wielu laty w zmaganiach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Potem, przez długie lata po klubie pozostały wspomnienia. W ostatnim okresie w Radomiu działały sekcje żeńskiej siatkówki, które szkoliły młodzież. Brakowało jednak zespołu seniorek. Obecna Radomka ma tą "białą plamę" na sportowej mapie Radomia zatrzeć raz na zawsze.

Reaktywacja zespołu ma także pozwolić adeptkom na kontynuowanie kariery sportowej w Radomiu. Działacze Radomki nie ukrywają, że w planach jest awans na wyższy szczebel rozgrywek aniżeli II liga. Na razie jednak radomianki rozpoczną zmagania właśnie na tym szczeblu. W meczu inauguracyjnym zagrają przed własną publicznością. W sobotę 8 października ich rywalkami będą zawodniczki PWSZ Tarnów. Spotkanie odbędzie się w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 przy ul. 25 Czerwca. Początek o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

- Już nie mogę się doczekać inauguracji. Liczę, że dziewczyny poradzą sobie z presją, bo taka może towarzyszyć ich poczynaniom na początku meczu. Przecież będzie to ich debiut w II lidze. Wierzę jednak, że nasza praca, wiara w sukces będzie owocowała dobrymi wynikami. Owszem, na początku będziemy musieli uczyć się tej ligi, ale powinniśmy sobie poradzić. Chcę podkreślić, że w kadrze są wyłącznie nasze wychowanki. Jeśli chodzi o rywalki, to nasza grupa II ligi, moim zdaniem będzie mocna - skomentował Krzysztof Kubik, trener drugoligowca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.