Hokej na trawie. Liga Światowa coraz bardziej kompletna. Polacy czekają na rywali

Amerykanie i Meksykanki dołączyły do grona ekip, które wezmą udział w drugiej rundzie Ligi Światowej w hokeju na trawie. Polacy już wiedzą, że zagrają wtedy w Dublinie. Polki czekają na przydział do któregoś z turniejów

Druga runda Ligi Światowej zostanie rozegrana na początku 2017 roku w formie trzech turniejów, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W obu wypadkach do walki staną reprezentacje Polski.

Polacy zagrają 11-19 marca w Dublinie z zespołami Irlandii oraz Francji, co wynika z rankingu światowego. Do tej grupy przydzielone zostaną osiem ekip z grona tych, które uczestniczą w eliminacjach kontynentalnych - męska reprezentacja Polski była z nich zwolniona. W ich ramach z Europy zakwalifikowały się Włochy, Ukraina, Austria, Szkocja i Walia, z Azji - Chiny i Sri Lanka, z Afryki - Ghana, a kwalifikacje północnoamerykańskie w Salamance w Meksyku wygrała reprezentacja USA. Zostały jeszcze październikowe eliminacje w Ameryce Południowej, które odbędą się w Chiclayo w Peru z udziałem laskarzy Peru, Chile, Ekwadoru, Wenezueli, Paragwaju i Urugwaju.

Wśród kobiet Polki zakwalifikowały się do drugiej rundy dzięki udanym eliminacjom w Pradze. Poza nimi z Europy awansowały także: Czechy, Ukraina, Rosja, Francja, Walia, z Afryki - Ghana, z Azji - Kazachstan, Tajlandia i Singapur, a z Oceanii - zespół Fidżi. Kwalifikację w Ameryce Północnej i Środkowej zdobyły właśnie Meksykanki. Tak jak u mężczyzn, pozostał także turniej południowoamerykański w Chiclayo z udziałem Peru, Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju.

Po ich zakończeniu Polki trafią do któregoś z turniejów drugiej rundy. Odbędą się one w: Walencji (Hiszpania), Vancouver (Kanada) i Kuala Lumpur (Malezja). Awans z rankingu zdobyły do nich: Indie, Azerbejdżan, Białoruś, Szkocja, Irlandia i Włochy.

Najsilniesjze zespoły Europy i świata włączą się do walki w kolejnych fazach.

Więcej o: