Pogoń 04 gra o drugie zwycięstwo w tym sezonie

Futsaliści Pogoni 04 Szczecin na inaugurację rozgrywek pokonali Solne Miasto Wieliczka 3:0. Zdążyli już o tym zapomnieć, ponieważ potem nastąpiła dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna.

Zwycięstwo w pierwszym meczu było obowiązkiem. Portowcy ograli beniaminka bez większych problemów, ale na parkiecie nie zachwycili.

- Na początku byliśmy chyba przemotywowani. Pojawiło się kilka nerwowych zagrań i fauli - oceniał tamten mecz trener Łukasz Żebrowski. - Z każdą minutą się jednak rozkręcaliśmy i coraz lepiej wchodziliśmy w sezon. Często brakowało wykończenia, choć kilka dobrych sytuacji stworzyliśmy. Jest umiarkowany optymizm. Trzeba też pochwalić dobrą grę bramkarza Kamila Lasika.

Czasu na poprawki było sporo, ponieważ w miniony weekend ekstraklasa futsalu nie grała. Zespół musieli jednak opuścić trener oraz kapitan Michał Kubik.

Pracowita przerwa

Żebrowski wraz z Błażejem Korczyńskim prowadzą reprezentację Polski U-21. Młodzi biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w Turnieju Państw Wyszehradzkich. Pierwsi byli Węgrzy.

Lepiej poszło w tych samych zmaganiach dorosłej reprezentacji (2. miejsce). Trzy gole strzelił Michał Kubik.

W tych meczach są emocje

Dzisiaj (tj. poniedziałek) o godz. 18.00 Pogoń 04 zagra w Azoty Arenie z FC Toruń. Rywale źle zaczęli sezon. We własnej hali przegrali aż 0:6 z Rekordem Bielsko-Biała.

- Przed nami trudne zadanie. Pogoń to wicemistrz Polski. W tamtym sezonie rozegraliśmy z nimi dwa bardzo ciężkie spotkania - mówi zawodnik rywali Mateusz Waszak. - Portowcy nie dokonali zbyt wielu ruchów kadrowych. Zgranie to z pewnością ich mocna strona.

Zeszłoroczny mecz w Szczecinie miał niezwykle emocjonujący przebieg. Rywale na trzy minuty przed końcem prowadzili 2:0, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Wyrównującego gola Marek Bugański zdobył równo z syreną. Zdaniem futsalistów z Torunia bramka nie powinna zostać wtedy uznana.

Oferta dla kibiców

Klub przygotował kolejne atrakcyjne promocje dla kibiców. Nowością jest bilet rodzinny w cenie 6 złotych, który upoważnia do wejścia na mecz obojga rodziców wraz z dziećmi do 13 roku życia. Nadal można też kupować karnety w cenie 29 zł. Klub gratisowo dodaje do nich szalik w granatowo-bordowych barwach.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 18.00.