Dwie czerwone kartki. Olimpia wygrała z Kotwicą

II-ligowi piłkarze Olimpii Zambrów wygrali w sobotę 2:1 na własnym stadionie z Kotwicą Kołobrzeg. Oba zespoły spotkanie kończyły w osłabieniu

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Klub z Zambrowa od początku sezonu ma sporo problemów i można przypuszczać, że czeka go walka o pozostanie w II lidze. Jak na razie piłkarze Olimpii spisują się jednak całkiem nieźle. Po sobotniej wygranej są na 11. pozycji w tabeli.

Trzy punkty w konfrontacji z Kotwicą nie przyszły jednak łatwo. Co prawda po pierwszej połowie podopieczni Piotra Rzepki prowadzili 1:0, ale druga część gry rozpoczęła się źle. Fabian Piasecki zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Dość szybko siły na boisku się jednak wyrównały, bo za faul na Karolu Buzunie drugą żółtą, a tym samym czerwoną kartką ukarany został Jakub Poznański.

Kotwica do wyrównania doprowadziła w 81. minucie. Ostatnie słowo należało jednak do Olimpii. W 88. minucie podanie Karola Buzuna na gola zamienił Bartosz Biel i ekipa z Zambrowa zainkasowała trzy punkty.

- Był to trudny mecz dla nas, bo Kotwica jest bardzo solidnym zespołem - mówił po spotkaniu Piotr Rzepka, trener Olimpii. - Jestem bardzo zadowolony z trzech punktów, bo wiadomo jak jest sytuacja w tabeli. Dziś pokazaliśmy, że charakteru nam nie zabraknie.

Olimpia Zambrów - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)

Strzelcy bramek : Jakub Bach (21.), Bartosz Biel (88.) - Piotr Giel (81.).

Olimpia : Humerski - Bogusz, Kuczałek, Gogol, Kotus - Bach (85. M. Jastrzębski), Michałowski, Osoliński, Szerszeń (60. Buzun), Biel (89. P. Jastrzębski) - Piasecki Ż - Cz .

Inne wyniki 11. kolejki

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1): Adrian Gębalski (15.); Legionovia Legionowo - GKS Bełchatów 1:0 (1:0): Marcin Wodecki (32.); ROW 1964 Rybnik - Warta Poznań 1:2 (0:1): Jakub Kiełb (48. - samobójcza) - Łukasz Białożyt (31.), Tomasz Dejewski (72.); Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 4:1 (1:1): Michał Żebrakowski (38.), Daniel Koczon (56. i 60. - rzut karny), Jakub Głaz (89.) - Łukasz Pietroń (21.); Radomiak Radom - Polonia Warszawa 1:0 (1:0): Maciej Świdzikowski (45.); Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1 (0:1): Piotr Stawarczyk (90. - rzut karny) - Michał Czarny (21. - samobójcza); Rozwój Katowice - Polonia Bytom 2:0 (1:0): Tomasz Szatan (3.), Mateusz Wrzesień (59.); Błękitni Stargard Szczeciński - Raków Częstochowa 2:2 (1:2): Bartosz Flis (24.), Sebastian Inczewski (85.) - Rafał Figiel (3. - rzut karny), Tomas Petrasek (6.).