Dean Bombac znalazł się w składzie na mecz Vive Tauron Kielce - Kristianstad!

Dean Bombac wreszcie będzie mógł zadebiutować w barwach najlepszej drużyny Europy - Vive Tauron Kielce. Słoweński rozgrywający znalazł się w "14" osobowej kadrze na mecz z mistrzem Szwecji - IFK Kristianstad.

Pierwotnie sztab szkoleniowy kieleckiego klubu nie planował debiutu Bombaca w Lidze Mistrzów już w tej kolejce. - Dean na razie nie jest brany pod uwagę, bo jeszcze nie jest gotowy do grania. Musi spokojnie wejść w treningi. Być może dostanie parę minut w starciu ligowym z Gwardią Opole [mecz ten odbędzie się we wtorek w Hali Legionów - red.]. Będziemy go bacznie obserwować, by nic nie zrobić za szybko - mówił w wtorek Tomasz Strząbała, II trener Vive Tauron Kielce.

27-letni zawodnik jednak znalazł się w kadrze na mecz z mistrzem Szwecji. - Bombac być może zagra, ale nie będzie długo przebywał na parkiecie. Być może będzie to tylko pięć minut - mówi portalowi kielce.sport.pl Tomasz Strzabała.

W ekipie trzynastokrotnych mistrzów Polski zabraknie za to kontuzjowanych kontuzjowanych Michała Jureckiego, Piotra Chrapkowskiego oraz prawoskrzydłowego Tobiasa Reichmanna. - Niemiec ma lekkie nadciągnięcie mięśnia i nie chcemy ryzykować. Podobnie jest w przypadku Chrapka, który wciąż odczuwa dyskomfort w Achillesie. Obaj mogliby grać, ale nie chcemy pogłębienia się urazów i wolimy oszczędzać tych zawodników - dodaje asystent Tałanta Dujszebajewa.

Kadra Vive na mecz z Kristianstad:

bramkarze: Filip Ivić, Sławomir Szmal

skrzydłowi: Manuel Strlek, Mateusz Jachlewski, Darko Djukić

rozgrywający: Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz, Uros Zorman, Dean Bombac, Paweł Paczkowski, Krzysztof Lijewski

kołowi: Patryk Walczak, Julen Aginagalde, Mateusz Kus.

Więcej o: