Spotkanie prezydenta Lubawskiego z prezesem Ekstraklasy. "Jesteśmy gotowi pomóc klubowi"

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski spotkał się z prezesem Ekstraklasy Dariuszem Marcem. Tematem rozmowy była wciąż przedłużająca się sprzedaż oraz przyszłość kieleckiego klubu.

Władze Ekstraklasy są przekonane, że sytuacja finansowa Korony pozwala realnie szukać lepszego sponsora strategicznego od Senegalczyków. - Chcielibyśmy się zaangażować w proces sprzedaży klubu i pomóc w znalezieniu inwestora, który będzie w Koronie kontynuował to, co zrobiły dotychczas zarząd i miasto. I według mnie jest na to bardzo duża szansa. Póki co mamy zgodę prezydenta miasta, by w przyszłości być partnerem sprzedaży - mówi Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy.

Ekstraklasa będzie mogła pomóc Koronie dopiero w momencie, jeśli senegalski inwestor nie przeleje pierwszej raty pieniędzy na konto miasta. Według nieoficjalnych informacji mówi się o tym, że musi to zrobić do 20 października. Jeśli tak się nie stanie, umowa warunkowa przestanie być ważna.

Przypomnijmy, że w środę w Warszawie odbył się zjazd władz piłkarskiej spółki i prezesów wszystkich 16 klubów ekstraklasy. Tematem rozmów była właśnie aktualna sytuacja w kieleckim klubie.

Więcej o: