Stomil Olsztyn wyjeżdża na ligowy mecz do Siedlec

Po dziesięciu kolejkach I ligi Stomil ma trzynaście punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Lokatę niżej, z takim samym dorobkiem punktowym, jest Pogoń Siedlce, najbliższy rywal olsztynian.

W ostatnim spotkaniu biało-niebiescy odnieśli efektowne zwycięstwo 4:0 nad beniaminkiem GKS-em Tychy. - Liczę, że to będzie początek dobrej passy. Jeśli chcemy zająć wysokie miejsce w tabeli nie możemy pozwolić sobie na serie meczów bez wygranej - mówi Patryk Kun, skrzydłowy Stomilu Olsztyn. 2 października o godz. 15 olsztynianie zagrają w Siedlcach z Pogonią.

Przed sezonem w Pogoni Siedlce doszło do zmiany trenera. Od czerwca zespół prowadzi Dariusz Banasik. Klub z Siedlec w 2014 roku awansował do I ligi. Od tego czasu Pogoń grała ze Stomilem cztery razy i wszystkie mecze przegrała. Dwa sezony gry na zapleczu ekstraklasy rywale OKS kończyli odpowiednio na 15. i 14. miejscu. Co ciekawe, w latach 2013-2015 piłkarzem siedleckiej drużyny był Jarosław Ratajczak, lewy obrońca Stomilu.

Kontuzje w szeregach rywali

Najbliższy przeciwnik OKS zmaga się teraz z kilkoma kontuzjami kluczowych zawodników. Na pewno nie zagra Marcin Burkhardt, były reprezentant Polski i jeden z najlepszych graczy Pogoni. W biało-czerwonych barwach zagrał dziesięć razy. Pod znakiem zapytania stoją występy Damiana Świerblewskiego, Michała Bajdura, Łukasza Wójcika i Luki Stefanaca.

Adam Łopatko również nie będzie mógł skorzystać z dwóch ważnych piłkarzy podstawowego składu. Paweł Głowacki z powodu kontuzji nie zagra do końca roku. Do treningów z drużyną wrócił Grzegorz Lech, jednak nie jest na tyle przygotowany, aby zagrać w Siedlcach. Dwóch doświadczonych pomocników zastąpią najprawdopodobniej Łukasz Jegliński i Wiktor Biedrzycki. Ten drugi, tak jak Arkadiusz Czarnecki, musi uważać na żółte kartki. Niedzielna kara od sędziego oznaczać będzie pauzę 8 października w meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn, 2 października, godz. 15. Mecz poprowadzi Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Arbiter ten nie sędziował jeszcze meczu z udziałem OKS. Będzie to jego siódmy mecz w I lidze.

Prawdopodobny skład Stomilu Olsztyn

Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Arkadiusz Czarnecki, Piotr Klepczarek, Jarosław Ratajczak - Wiktor Biedrzycki, Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi, Patryk Kun, Łukasz Suchocki - Rafał Kujawa

Tabela I ligi

Więcej o: