Puchar Polski. Wylosowano gospodarza pierwszego meczu w rywalizacji Lecha Poznań z Wisłą Kraków

Lech Poznań będzie podejmował Wisłę Kraków w pierwszym pojedynku tych drużyn w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zdecydowało o tym czwartkowe losowanie w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Lech Poznań - Wisła Kraków to jedyna na tym etapie rozgrywek para złożona z zespołów ekstraklasy. Dwaj pozostali przedstawiciele najwyższej ligi - Arka Gdynia i Pogoń Szczecin - zmierzą się z rywalami z niższych klas i to odpowiednio Bytovia Bytów i Puszcza Niepołomice będą gospodarzami pierwszych spotkań. Podobnie jak GKS Jastrzębie Zdrój, lider III ligi (to czwarty poziom rozgrywkowy) w starciu z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

Losowanie dotyczyło więc wyłącznie pary poznańsko-krakowskiej i okazało się, że pierwszy mecz zostanie rozegrany na stadionie przy Bułgarskiej. Wstępny termin to 26 października. Rewanż w Krakowie jest zaplanowany na 30 listopada.

Przypomnijmy, że w tej edycji Pucharu Polski Lech Poznań musi rozgrywać mecze u siebie bez udziału publiczności. Ma też zakaz wysyłania zorganizowanych grup kibiców na spotkania wyjazdowe. To efekt kar nałożonych przez PZPN po niewłaściwym zachowaniu kibiców Kolejorza w trakcie tegorocznego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA