AZS Częstochowa ma za sobą ostatni test formy. W Bełchatowie z BBSK Stambuł

Siatkarze AZS-u Częstochowa podsumowali przygotowania do rozgrywek PlusLigi, które rozpoczną się już w najbliższy weekend. W środę zmierzyli się w Bełchatowie z drużyną z tureckiej ekstraklasy BBSK Stambuł.

BBSK Stambuł od jakiegoś czasu szlifuje formę w Polsce. Przed kilkoma dniami drużyna, w której występuje m.in. trójka Francuzów (Le Goff, Marechal, Rouzier) przegrała 1:3 z PGE Skrą Bełchatów. W środę pokonała AZS 3:1, wygrywając trzy pierwsze sety do 19, 21 i 20. Wspomniana trójka zagrała w środę przeciwko akademikom, którzy poprzeczkę mieli powieszoną naprawdę wysoko.

Trener Michał Bąkiewicz sprawdził w Bełchatowie 13 zawodników. Zabrakło jedynie przyjmującego z Ukrainy Mykoły Moroza. Dla częstochowian był to ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi. Pierwszy mecz o punkty częstochowianie rozegrają 4 października, w Radomiu z Cerradem Czarnymi. Otwarcie sezonu zaplanowano na piątek 30 września, kiedy beniaminek - Espadon Szczecin zmierzy się mistrzem Polski ZAKSA-ą Kędzierzyn Koźle.

BBSK Stambuł - AZS Częstochowa 3:1 (25:19, 25:21, 25:20, 22:25)

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Szlubowski, Buniak, Adamajtis, Szalacha, A. Kowalski (libero) - Janus, Polański, Wawrzyńczyk, Grebeniuk, Buczek, Ociepka (libero).

źródło: Okazje.info

Więcej o: