Były kapitan Korony nowym trenerem Spartakusa Daleszyce

Zmiana szkoleniowca w trzecioligowym Spartakusie Daleszyce. W środę pierwszy trening ze swoim nowym zespołem poprowadził Arkadiusz Bilski. Zastąpił Dariusza Kozubka.

41-letni Kozubek objął ekipę z Daleszyc w lipcu 2014 roku. W ciągu dwóch lat odnosił z nią same sukcesy. Jego podopieczni najpierw awansowali do trzeciej ligi, by w sezonie 2015/16 być jej rewelacją. Zajęli szóste miejsce zapewniając sobie utrzymanie i grę w zreformowanych rozgrywkach. Spartakus był groźny zwłaszcza na własnym boisku. Wygrał na nim aż dwanaście meczów, w tym wszystkie z czołową siódemką ligi!

W bieżącym sezonie sytuacja diametralnie się odmieniła. Twierdza "Daleszyce" nie tylko już nie straszy, ale zdobywają ją kolejno niemal wszystkie zespoły. U siebie drużyna Dariusza Kozubka straciła już aż osiemnaście goli (łącznie 26) i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Czarę goryczy przelała niedzielna klęska z MKS Trzebinia Siersza (1:5). Włodarze klubu podziękowali za pracę dotychczasowemu szkoleniowcowi, a jego miejsce zajął były kapitan Korony Kielce, a ostatnio opiekun rezerw Arkadiusz Bilski. - Po serii wysokich porażek zarząd uznał, że zespołowi potrzebny jest wstrząs, a zwykle jest nim zmiana trenera. Nie jest dla mnie problemem miejsce w tabeli Spartakusa, bo w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Nawet zespoły z czołówki, co pokazują ostatnie kolejki są do pokonania i w każdej chwili mogą wpaść "w dołek". Wystarczą dwie-trzy kolejki, by sytuacja w tabeli diametralnie się odmieniła - przekonuje Bilski. I dodaje, że jego zdaniem fatalne wyniki daleszyczan mają nie tylko podłoże stricte sportowe. - Nawet zakładając, że w ubiegłym sezonie liga była nieco słabsza, to analizując fakt, że kadra zespołu niewiele się zmieniła, a jeszcze kilka miesięcy temu zawodnicy potrafili być rewelacją rozgrywek, to jestem przekonany, że problem leży w ich głowach. Nie jestem cudotwórcą, nie obiecuję, że nagle wygramy kilka meczów z rzędu, ale postaram się znowu odbudować w piłkarzach wiarę w zwycięstwa - zapowiada nowy szkoleniowiec Spartakusa.

Więcej o: