KKS Olsztyn rozpoczyna I ligę. Celem jest... utrzymanie

KKS Olsztyn inauguracyjny mecz zagra 2 października z Politechniką Gdańska.

- Ograniczone środki finansowe zmuszają nas do gry o utrzymanie - mówi Tomasz Sztąberski, trener KKS-u Olsztyn. - Marzeniem byłoby powtórzenie wyniku z poprzednich rozgrywek, czyli zajęcie piątego miejsca. W tym sezonie jesteśmy jednak zmuszeni postawić na dziewczyny urodzone głównie w 2000 roku.

Po sezonie z klubu odeszły trzy czołowe zawodniczki. Alicja Minczewska do Lidera Pruszków, Natalia Płatek do Artego Bydgoszcz (to rywale KKS w tegorocznych rozgrywkach), zaś Natalia Urbaniak związała się z UKS Basket Aleksandrów Łódzki, występującym w drugiej grupie I ligi. Do KKS-u wracają natomiast dwie inne doświadczone zawodniczki: Aneta Burandt oraz Jolanta Wichłacz, która uporała się z kontuzją.

Rywale KKS Olsztyn

W sezonie 2016/17 olsztynianki rywalizować będą z 11 drużynami. Są to: AZS Uniwersytet Warszawski, SMS PZKosz Łomianki, Grot Alles Pabianice, MON-POL Płock, AZS Uniwersytet Gdański, Lider Pruszków, Artego Basket Bydgoszcz, Politechnika Gdańska, SMS PZKosz Łomianki II, MKK Sokołów Sokołów Podlaski i MUKS Bydgoszcz. Faworytkami rozgrywek wydają się być drużyny akademickie, czyli Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska.

Drużyny, które znajdą się na miejscach 1-8 awansują do play-off. Zajęcie 9 lub 10 miejsca oznacza koniec sezonu. Zespoły z miejsc 11-12 będą rywalizować ze sobą o pozostanie na zapleczu ekstraklasy.

KKS - Politechniką Gdańska, 2 października, godz. 17 (ul. Głowackiego 27). Wstęp wolny.

Kadra KKS-u Olsztyn w sezonie 2016/2017

rozgrywające: Dagmara Czaplińska, Jolanta Wichłacz, Marta Zdrada

środkowe: Justyna Różańska, Dominika Spittal, Ksenia Zajączkowska, Natalia Żukowska

skrzydłowe: Adrianna Kalinowska, Joanna Markiewicz, Justyna Michalak, Aleksandra Mońko, Aleksandra Olecka, Iwona Polak, Marta Sawicka, Aneta Burandt

rzucające: Wiktoria Bałdyga, Wiktoria Wrocławska, Kamila Żukowska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.