Trzystu kajakarzy weźmie udział w wyścigu Red Bull Wiosłem po Odrze

Już w najbliższą sobotę, 1 października równo w południe z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu wystartuje wyjątkowy wyścig kajakowy - Red Bull Wiosłem po Odrze.

Do udziału zarejestrowało się sto pięćdziesiąt dwuosobowych załóg, a lista startowa została zamknięta zaledwie w dwa dni. W zawodach wezmą udział 98 drużyny męskie, 11 drużyn damskich i 42 mieszane. Co ciekawe, najstarszy uczestnik urodził się w 1953 roku, a najmłodszy będzie miał przepisowe 16 lat.

Drużyny rozpoczną wyścig z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Kajakarze będą mieli do pokonania trasę składającą się z trzech pętli o łącznej długości 13 km.

- Wrocław ma wyjątkowe położenie. Do Odry wpływa Oława, są także inne rzeki i jest to bardzo ciekawe. Pływając można oglądać miasto od strony rzeki - mówi o miejscu zawodów najsłynniejszy polski kajakarz, Olek Doba.

Zawodnikom będzie można kibicować z sześciu mostów, które przecinają trasę wyścigu. Będą to mosty: Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka nad Groblą, Tumski i Młyński.

Harmonogram "Red Bull Wiosłem po Odrze":

godz. od 9 do 11 - wydawanie pakietów startowych i przygotowanie sprzętu

godz. 11.15 - odprawa dla zawodników

godz. 12 - start wyścigu

godz. 14.30 - zakończenie zawodów

Więcej informacji o imprezie można znaleźć TUTAJ.