Dwóch reprezentantów Vive Tauron w "Drużynie Marzeń" Ligi Mistrzów

Podobnie jak przed rokiem, trenerzy drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów wybrali, ich zdaniem, najlepszych zawodników minionych rozgrywek na poszczególnych pozycjach.

Najlepszym kołowym uznano Julena Aginagalde. Hiszpan zdobył rekordową ilość głosów wśród graczy z wszystkich formacji. Swój głos oddało na niego aż 17 szkoleniowców. Po dwa otrzymali Cedric Sorhaindo z Barcelony i Rene Toft Hansen z THV Kiel. W kategorii trenerów bezsprzecznie triumfował Tałant Dujszebajew. Trzynastu kolegów po fachu uznało, że to właśnie jemu należy się to wyróżnienie.

Na wysokich pozycjach uplasowali się także inni zawodnicy Vive Tauron. Wśród środkowych rozgrywających drugie miejsce zajął Uros Zorman (5 głosów) ustępując jedynie Nikoli Karabaticiowi (11). Na trzeciej pozycji w kategorii prawoskrzydłowych uplasował się Tobias Reichmann (4 głosy). Zwyciężył Luc Abalo z PSG (7).

Trenerzy wybierali także na halę z najlepszą atmosferą i dopingiem. Czterech wskazało na Halę Legionów, pięciu na Jane Sandarski Arena w Skopje, sześciu na Sparkassenarena w Kolonii, a za najbardziej "gorący" obiekt w LM uznano Veszprem Arenę (10 głosów).

Więcej o: