Stal Rzeszów - Resovia. Zmiana godziny derbów Rzeszowa

Nie o 14, a godzinę później rozpoczną się 12 października trzecioligowe derby Rzeszowa pomiędzy Stalą a Resovią. Mecz rozegrany zostanie na stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko o derbach Rzeszowa? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Derbowy mecz Stali Rzeszów z Resovią początkowo miał zostać rozegrany końcem sierpnia podczas piątej serii trzecioligowych rozgrywek. Spotkanie jednak przełożono na 12 października, na godz. 14. We wtorek gospodarz derbów, którym będzie Stal poinformował, że spotkanie zostanie rozegrane godzinę później, czyli o godz. 15.

Przypomnijmy, że jesienią Stal i Resovia walczą o większe dofinansowanie z budżetu miasta. Prezydent Tadeusz Ferenc zapowiedział, że ratusz wesprze większymi pieniędzmi jeden z rzeszowskich klubów, który po rundzie jesiennej będzie wyżej w tabeli. Na propozycję miasta przystały zarówno Stal, jak i Resovia. Ci drudzy w poniedziałek zwołali konferencję prasową, na której odnieśli się również do planu prezydenta i poprosili o korekty .

Po 10. rozegranych kolejkach Resovia jest wiceliderem III ligi gr. 4. Na koncie ma 19 punktów wywalczonych w dziewięciu spotkaniach. Stal plasuje się siódmej pozycji z dorobkiem 15 oczek. Biało-niebiescy mają jednak jeden mecz rozegrany mniej od lokalnego rywala.

W najbliższej kolejce Resovia będzie pauzować. Stal natomiast na stadionie miejskim podejmować będzie Wierną Małogoszcz.

Więcej o: