Historyczne zwycięstwo juniorów Neptuna Końskie. Klęska Korony

Pierwsza i dość niespodziewana wygrana podopiecznych Arkadiusza Jarząba w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Konecczanie przywieźli komplet punktów z Łodzi.

ŁKS, co prawda przegrał w ostatniej kolejce z Koroną Kielce aż 1:5, ale wcześniej potrafił sprawić kilka niespodzianek, m.in. okazał się lepszy od UKS SMS Łódź i Znicza Pruszków. W tej sytuacji był zdecydowanym faworytem meczu z Neptunem i jedyną niewiadomą były tylko rozmiary jego zwycięstwa. Wynik meczu gospodarze otworzyli dość późno. W 56 minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Sut. Ale łodzianie nie tylko nie poszli za ciosem, ale oddali pole gry rywalom. A Neptun wykorzystał swoją szansę, bezlitośnie punktując swoich przeciwników. Wyrównujące trafienie zapisał na swoim koncie Piotr Zieliński (72.), a po pięciu minutach komplet punktów swojej drużynie zapewnił Jakub Banasik.

Fatalny występ piłkarzy Korony. Drużyna Marka Mierzwy wysoko uległa wiceliderowi z Łodzi zdobywając honorowego gola dopiero w 89 minucie (Michał Rybus). Dla gości trafiali: Dawid Węglowski i Michał Wolinowski trzykrotnie (43., 72., 81.).

Wyniki 8.kolejki:

Korona Kielce - UKS SMS Łódź 1:4 (0:2)

ŁKS Łódź - Neptun Końskie 1:2 (0:0)

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

TOP 54 Biała Podlaska - Legia Warszawa 1:6 (1:0)

Polonia Warszawa - Resovia 1:0 (1:0)

Wisła Kraków - Motor Lublin 2:1 (0:1)

Stal Mielec - Cracovia 2:2 (0:1)

Znicz Pruszków - Progres Kraków 1:5 (1:2)

Tabela:

Więcej o: