Pierwszy rywal siatkarzy AZS-u w wysokiej formie. Wygrywał mecz za meczem

Prowadzona przez Roberta Prygiela drużyna Cerradu Czarnych Radom, z którą AZS mierzy się w pierwszej kolejce PlusLigi wygrała trzy mecze w ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego, który odbył się w Kozienicach i Starachowicach.

Radomianie pokonali trzy zespoły z PlusLigi: Espadon Szczecin i MKS Będzin po 3:1 oraz Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Wygląda na to, że są w dobrej dyspozycji i będą dla akademików bardzo wymagającym rywalem.

Czarni w pierwszej części poprzedniego sezonu spisywali się znakomicie i wyglądało na to, że powalczą medal. Druga część rozgrywek nie była już tak udana i po ich zakończeniu pożegnano grupę aż 9 zawodników. Odeszli m.in. Artur Szalpuk, Lukas Kampa (obaj do Jastrzębskiego Węgla), Daniel Pliński (Indykpol AZS Olsztyn), Neven Majstorović (Rennes) i libero Adam Kowalski, który trafił do AZS-u. Odszedł także trener Raul Lozano, który już w trakcie sezonu podpisał kontrakt federacją Iranu.

Klub z Radomia w najbliższych powierzył drużynę Robertowi Pryglowi (był asystentem Lozano), a w najbliższych latach chce budować kadrę w oparciu o perspektywicznych, młodych zawodników. Już ma w niej grupę ciekawych siatkarzy, m.in. 22-letniego atakującego Bartłomieja Bołądzia i doświadczonego przyjmującego Wojciech Żaliński a także pozyskanych w trakcie letniej przerwy: młodego rozgrywającego Michała Kędzierskiego, Łukasza Wiese (w ubiegłym sezonie wyróżniał się w Łuczniczce Bydgoszcz), 19-letniego przyjmującego Tomasza Fornala, czy dwójkę obcokrajowców z ligi francuskiej środkowego Davida Smitha (ostatnio Tours VB) i libero Dustina Wattena (przyszedł z AS Cannes). Czarni mają ciekawy zespół i mogą w PlusLidze namieszać. Jak bardzo są silni, AZS przekona się we wtorek 4 października (mecz rozegrany zostanie w Radomiu). Sezon rozpocznie się kilka dni wcześniej (dokładnie 30 września) w Szczecinie, gdzie Espadon, beniaminek PlusLigi i nowa drużyna Dawida Murka, zmierzy się z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

Wyniki Czarnych z Turnieju Partnerstwa Regionalnego:

Cerrad Czarni Radom - Espandon Szczecin 3:1 (25:22, 25:20, 34:36, 25:20), Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:1 (25:17, 25:27, 25:22, 25:18), Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:22, 25:23).

Więcej o: