Joanna Jędrzejczyk (nieoczekiwanie) opuściła Arrachion

Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC, postanowiła związać się z American Top Team. Taką decyzją zaskoczyła nawet swoich olsztyńskich trenerów.

Popularna "JJ" w miniony weekend poinformowała o dwóch ważnych wydarzeniach związanych z jej karierą. 12 listopada w Nowym Jorku po raz czwarty będzie bronić mistrzostwa federacji UFC w kategorii słomkowej. Jej rywalką jest Karolina Kowalkiewicz (Gracie Berra Łódź). Olsztynianka nieoczekiwanie również zmieniła klub, w którym będzie przygotowywać się do kolejnych pojedynków, w tym do walki z Kowalkiewicz.

Joanna Jędrzejczyk przez wiele lat...

... związana była z klubem Berkut Arrachion Olsztyn, założonym w 2003 roku przez Pawła Derlacza, Szymona Bońkowskiego i Tomasza Sobczyńskiego (tylko ten ostatni nie pracuje aktualnie w klubie). Olsztynianka jako zawodniczka Arrachionu trafiła do UFC, najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie, gdzie zdobyła mistrzostwo w kategorii słomkowej. Formę przed walkami szlifowała w Olsztynie, po czym na kilkanaście dni przed pojedynkiem leciała do Stanów Zjednoczonych. Nieoczekiwanie jednak współpraca zawodniczki i trenerów dobiegła końca. Mistrzyni związała się z American Top Team, założonym w 2002 roku przez braci Marcusa i Marcelo Silveirę oraz Ricardo Liborio.

- Decyzja Joanny spadła na nas nagle i nie za wiele wiem o szczegółach jej wyboru, ponieważ to Joanna, a nie ja podjęła decyzję o końcu współpracy z nami. Mogę się jedynie domyślać, że na korzyść trenowania w USA zaważyły lepsze warunki gymu w Miami - mówi Szymon Bońkowski, były już trener zawodniczki. Warto podkreślić, że Jędrzejczyk nie przegrała ani jednej z dwunastu walk MMA w swojej karierze pod opieką olsztyńskich trenerów.

Oświadczenie Joanny Jędrzejczyk

Nie udało się nam dodzwonić do Joanny Jędrzejczyk, ale na swoim oficjalnym profilu na FB wydała oświadczenie na temat zmiany barw klubowych: ,,Od kilku dni przebywam na Florydzie i od tej pory reprezentuję klub American Top Team. Decyzja zapadła szybko i nie jest bezpośrednio związana z moim wieloletnim klubem Berkut Arrachion Olsztyn oraz z jego trenerami. Przede wszystkim chciałabym publicznie podziękować za owocną współpracę Pawłowi Derlaczowi, Szymonowi Bońkowskiemu oraz moim klubowym kolegom. Decyzja o zmianie klubu jest moim prywatnym wyborem związanym m.in. z obowiązkami jako mistrzyni świata organizacji UFC oraz obowiązkami przed zbliżającą się galą UFC205 w Nowym Jorku. W mojej dotychczasowej długiej karierze kierowałam się nieustannym rozwojem zawodowym jak i prywatnym. Zmiana miejsca pobytu i treningu daje mi tą możliwość. Zamierzam więcej pracować nad wartością swojego nazwiska na rynku amerykańskim. Proszę nie doszukiwać się żadnych ukrytych powodów mojego rozstania z klubem Berkut Arrachion Olsztyn."

Olsztynianka zakończyła również współpracę z dotychczasowym menadżerem Tiago Okamurą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.