Indykpol AZS trzeci w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli trzecie miejsce w Turnieju Partnerstwa Regionalnego, rozgrywanym w Kozienicach i Starachowicach.

Weekendowy turniej połączony był z obchodami 95-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Czarni Radom.

Olsztynianie lepsi tylko od beniaminka

Pierwszy mecz akademicy rozegrali w Kozienicach. Przeciwnikiem był MKS Będzin. Wszystkie pięć setów było bardzo wyrównanych. Ostatecznie lepsza okazała się jednak drużyna z Będzina, wygrywając 3:2 (22:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11). MKS początkowo nie był brany pod uwagę przez organizatorów turnieju, jednak w ostatniej chwili zastąpił mający problemy kadrowe Cuprum Lubin. Dzień później olsztynianie zagrali w Starachowicach, gdzie w trzech setach (25:21, 25:22, 26:24) pokonali beniaminka PlusLigi Espadon Szczecin. Na zakończenie Turnieju Partnerstwa Regionalnego wrócili do Kozienic, by zagrać z Czarnymi Radom. Gospodarze rozgrywek wygrali 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) i przypieczętowali tym samym triumf w całej imprezie. Indykpol AZS zajął ostatecznie trzecią lokatę. Trener Andrea Gardini w trzech meczach skorzystał z niemal całej kadry zawodników.

Ruszyła sprzedaż biletów

Już 1 października akademicy rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Przeciwnikiem będzie Jastrzębski Węgiel. Przetarciem przed sobotnią konfrontacją będzie sparing przeciwko pierwszoligowemu Ślepskowi Suwałki. Mecz odbędzie się 28 września (środa) w Giżycku o godz. 17.

Tymczasem od soboty można kupować przez internet bilety na pierwszy mecz sezonu w hali Urania. 8 października rywalem olsztynian będzie beniaminek GKS Katowice. Kupowanie biletów ma być teraz prostsze. Wystarczy wejść na indykpolazs.pl/bilety. Potem zarejestrować się lub zalogować w serwisie i wybrać miejsce. Następnie kliknąć na panel PlusLiga i wybrać opcję ,,Terminarz spotkań". Termin kupna drogą internetową biletu na to pierwsze spotkanie w Uranii mija 30 września o godz. 12. Później sprzedaż odbywać się będzie w siedzibie klubu - od poniedziałku do piątku między godz. 7:30 a 15:30.

Tymczasem 27 września pierwszy trening z Indykpolem AZS odbędzie Jan Hadrava. Czeski atakujący wraz z reprezentacją zakończył kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. Czesi zakwalifikowali się do turnieju.

Wyniki Turnieju Partnerstwa Regionalnego

Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 3:1

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 2:3

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:0

Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:1

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0

MKS Będzin - Espadon Szczecin 3:1

Więcej o: