Chemik w wysokiej formie. Trzy zwycięstwa w Bobolicach

Siatkarki Chemika Police mają za sobą pierwsze sparingi w okresie przygotowawczym. Pewnie wygrały turniej Energa Cup w Bobolicach.

Na początek podopieczne Jakuba Głuszaka zmierzyły się z Legionovią Legionowo. Chemik wygrał 3:1, ale rywalki zaprezentowały się zaskakująco dobrze. W drugim secie pokonały mistrzynie Polski do 20, a w trzecim długo dotrzymywały faworytkom kroku. Dopiero dobra zmiana Jeleny Blagojević pozwoliła Chemikowi wygrać partię.

Pierwszy i czwarty set policzanki wygrały natomiast bez przygód. Warto podkreślić wysoką dyspozycję Stefany Veljković. Wicemistrzyni olimpijska zdobyła 18 punktów.

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)

Chemik: Werblińska (8), Bednarek-Kasza (8), Bełcik (2), Veljković (18), Jagieło (9), Zaroślińska (14) oraz Blagojević (6), Montano (2), Gajgał-Anioł (1), Wróblewska, Abramajtys.

Kolejny mecz drużyna Głuszaka wygrała już bez straty seta, ale na parkiecie także musiała się trochę napocić. Trudne warunki podyktował PTPS Piła (pierwszy rywal w lidze 15 października).

W końcówkach poszczególnych setów kluczowe okazały się indywidualne umiejętności siatkarek Chemika, którym nie zadrżała ręka przy decydujących piłkach.

Najwięcej punktów zdobyły przyjmujące. Duet Aleksandra Jagieło - Blagojević dostarczył mistrzyniom Polski 23 oczka. 13 zdobyła kapitan, 10 lewoskrzydłowa z Serbii.

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:23, 28:26)

Chemik: Jagieło (13), Blagojević (10), Montano (3), Bełcik (6), Bednarek-Kasza (3), Gajgał-Anioł (7), Zenik (l.) oraz Zaroślińska (7), Werblińska.

Na zakończenie weekendowego turnieju, policzanki zagrały z Pałacem Bydgoszcz. Rywalki lepiej rozpoczęły spotkanie i pierwszą partię wygrały do 22. Były bardzo bliskie zwycięstwa także w kolejnej (prowadziły już 24:22), ale błysk geniuszu Katarzyny Zaroślińskiej odwrócił losy seta.

Potem Chemiczkom grało się już łatwiej i bez większych problemów wygrały mecz 3:1. Turniej zakończyły z kompletem zwycięstw.

MVP całego turnieju wybrano Aleksandrę Jagieło, kapitan Chemika. Najlepszą libero została Mariola Zenik. Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:20, 25:22)

Chemik: Werblińska (11), Blagojević (8), Gajgał-Anioł, Abramajtys (1), Montano (4), Bełcik (4), Zenik (l.) oraz Bednarek-Kasza (8), Jagieło (14).