MMA w Olsztynie. Porażka Zielińskiego w walce wieczoru

Adrian Zieliński przegrał w walce wieczoru gali ACB 46 Young Eagles, która odbyła się w hali Urania. Spośród zawodników Berkut Arrachion Olsztyn jedynie Adam Kowalski i Wojciech Giera wygrali swoje pojedynki.

Federacja ACB (Absolute Championship Berkut) organizowała galę MMA w Polsce po raz trzeci. Pierwszy raz organizacja z siedzibą w Groznym zawitała jednak do Olsztyna. W 11 pojedynkach miało wystąpić aż pięciu zawodników reprezentujących klub Berkut Arrachion Olsztyn.

Kibice zgromadzeni w hali Urania najbardziej czekali na walkę w kategorii do 70 kg. Adrian Zieliński mierzył się z Islamem Makojewem. Pierwsza runda należała do Zielińskiego, jednak w kolejnym starciu skuteczniejsze okazały się akcje w parterze Makojewa, który wygrał przez poddanie rywala po 2 minutach i 43 sekundach drugiej rundy.

Nie popisali się również pozostali reprezentanci olsztyńskiego klubu mieszanych sztuk walki. Niespełna dwóch minut potrzebował Białorusin Igor Litoshik, żeby pokonać, także przez poddanie, Sylwestra Borysa w kategorii do 84 kg. Jeszcze krócej, bo 33 sekund trwało starcie Marcina Jabłońskiego z Armenem Stepanyanem. Ormianin zwyciężył przez techniczny nokaut. Zwycięsko ze swoich starć wyszli natomiast Adam Kowalski i Wojciech Giera. Obaj walczyli w kategorii do 93 kg i obaj, po 15 minutach walki (trzy rundy po 5 minut), okazali się być lepsi od swoich przeciwników.

Federacja ACB planuje uczynić z Olsztyna jeden ze swoich stałych punktów podróży po Europie. W stolicy Warmii i Mazur mają się odbywać dwie-trzy gale rocznie.

Wyniki ACB 46 Young Eagles

70 kg: Islam Makojew pokonał Adriana Zielińskiego przez submission w II rundzie

84 kg: Igor Litoshik pokonał Sylwestra Borysa przez submission w I rundzie

70 kg: Łukasz Rajewski kontra Rasul Jachajew. Walka została uznana za nierozstrzygniętą po tym, jak w I rundzie Rajewski był opatrywany przez lekarzy po nieprzepisowym, choć przypadkowym ataku rywala.

73 kg: Iljas Omarow pokonał Usmana Bisułtanowa przez TKO w II rundzie

93 kg: Adam Kowalski pokonał Pavola Langera przez jednogłośną decyzję sędziów

84 kg: Bajsangur Wachitow pokonał Mehrdada Janzeminiego przez TKO w I rundzie

72 kg: Wiszkan Magomedow pokonał Faresa Ziana przez submission w I rundzie

66 kg: Armen Stepanyan pokonał Marcina Jabłońskiego przez TKO w I rundzie

61 kg: Husejn Szejkajew pokonał Mateusza Juszczaka przez submission w II rundzie

93 kg: Anzor Szakmurzajew pokonał Krystiana Gowika przez jednogłośną decyzję sędziów

93 kg: Wojciech Giera pokonał Muhameda Kikiszewa przez jednogłośną decyzję sędziów

70 kg: Daud Szajkajew pokonał Pawła Gołębiewskiego przez TKO w II rundzie

61 kg: Ahmed Kukajew pokonał Sławomira Szczepańskiego przez submission w I rundzie

Więcej o: