Kapitalna druga po³owa Vive Tauron i pewna wygrana w Brze¶ciu

Vive Tauron Kielce dziêki bardzo dobrej grze w drugiej po³owie udanie zainaugurowa³o Ligê Mistrzów w sezonie 2016/2017. Kielczanie pokonali na wyje¼dzie bia³oruski Mieszkow Brze¶æ 29:24.

Przez większą część pierwszej połowie to kielczanie byli na prowadzeniu. Bardzo dobrze w ich szeregach spisywał się reprezentant Chorwacji Filip Ivić, który w pewnym momencie bronił z blisko 60-procentową skutecznością. Zatrzymał kilka pojedynków sam na sam z rywalami oraz karnego Rastko Stojkovicia. W ofensywie najjaśniejszą postacią kieleckiej siódemki był Krzysztof Lijewski. W tej części zdobył cztery gole i miał dwie asysty. W 24. minucie goście wygrywali 11:10. Niestety ostatnie sześć minut wyglądały fatalnie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pogubili się w obronie, nie potrafili zatrzymać skutecznego Kristopansa. W dodatku zacięli się w ataku i stracili skuteczność. Nie najlepiej dysponowany był Karol Bielecki, który trafił tylko raz w czterech próbach. W efekcie stracili cztery gole z rzędu!

Gospodarze na początku drugiej połowy wygrywali najwyżej w meczu - 15:11. Chwilę później było jeszcze 18:15, ale od tego momentu obrońca trofeum pokazał mistrzowską klasę. Kielczanie błyskawicznie doprowadzili do wyrównania (18:18 w 40. minucie), a potem zaczęli wypracowywać przewagę. Bardzo dobrze grali w obronie i mogli zdobywać łatwe goli z kontrataktów. Po dwóch bramkach z rzędu Julena Aginagalde i kontrze Strleka goście wygrywali 25:21. Skuteczni byli kieleccy skrzydłowi - Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek, Tobias Reichmann zdobyli w tej części w sumie aż osiem goli.

W drugiej kolejce Vive Tauron Kielce podejmie IFK Kristianstad (sobota. godz. 15.30, Hala Legionów).

Mieszkow Brześć - Vive Tauron Kielce 24:29 (14:11)

Mieszkow: Pesić - Stojković 6 (3), Szylowicz 4, Kristopans 4, Atman 3, Prodanowić 2, Tioumentsev 2, Shumak 1, Jamali 1, Babiczew 1, Rutenka, Nikulenkow, Vukić, Razgor. Kary: 8 minut. Vive Tauron Kielce: Ivić - Lijewski 6, Jachlewski 3, Bielecki 3, Reichmann 3, Aginagalde 3, Kus 3 (2), Paczkowski 2, Strlek 2, Djukić 1, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Chrapkowski 1. Kary: 12 minut.