AZS Częstochowa pokonał Effectora Kielce w Memoriale Zdzisława Ambroziaka

Siatkarze AZS-u Częstochowa zakończyli już udział w rozgrywanym w Warszawie Memoriale Zdzisława Ambroziaka. W piątek ulegli gospodarzom imprezy - Politechnice 0:3, w sobotę pokonali 3:1 Effectora Kielce i w turnieju zajęli piąte miejsce.

Memoriał Zdzisława Amboziaka to trzeci i zarazem ostatni turniejowy test akademików. W Final Four w Jarocinie zajęli ostatnie miejsce, przed tygodniem trzecie w imprezie poświęconej pamięci Arkadiusza Gołasia, a teraz piąte w Warszawie. W piątek częstochowianie ulegli 0:3 Politechnice, ale w dwóch pierwszych partiach dopiero na przewagi, w stosunku 25:27. Trener Michał Bąkiewicz sprawdził szóstkę z Konradem Buczkiem w roli rozgrywającego oraz młodym środkowym Bartłomiejem Janusem, a najlepszy w drużynie okazał się libero Adam Kowalski, który zakończył mecz z wyróżnieniem. AZS przegrał 0:3, ale trzeba wiedzieć, że Politechnika ma w tym sezonie jeszcze silniejszą drużynę niż przed rokiem. Do Pawła Zagumnego i Guillaume Samiki dołączył środkowy Andrzej Wrona. Porażka z Politechnką oznaczała brak awansu do drugiej fazy turnieju, w której na zwycięzcę czekała drużyna Lotosu Trafla Gdańsk. AZS-owi pozostała walka o piąte miejsce z Effectorem Kielce, który w drugim piątkowym meczu przegrał w Nowym Dworze z Łuczniczką Bydgoszcz. Ten rywal okazał się zdecydowanie łatwiejszy. Akademicy wygrali dwa sety bardzo wyraźnie - do 13, a cały mecz 3:1. W wyjściowej szóstce, w miejsce Moroza i Wawrzyńczyka na przyjęciu zagrali tym razem Szymura i Szlubowski, a Szalacha zastąpił na środku młodego Janusa.

Występ w Memoriale Zdzisława Ambroziaka był dla AZS-u przedostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi (w pierwszym meczu o punkty akademicy zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom, we wtorek 4 października). W przyszłym tygodniu czeka ich jeszcze sparing z drużyną z ekstraklasy tureckiej.

O 5. miejsce:

AZS Częstochowa - Effector Kielce 3:1 (25:13, 25:23, 17:25, 25:13)

AZS Częstochowa: Buczek, Szymura, Buniak, Adamajtis, Szlubowski, Szalacha, A. Kowalski (libero) - Grebeniuk, Moroz, Polański, T. Kowalski, Janus.

Effector Kielce: Antosik, Wachnik, Maćkowiak, Bućko, Pawliński, Orobko, Sobczak (libero) - Bieniek (libero), Formela, Więckowski, Superlak

Onico AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 27:25, 15:25)

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Halaba, Świrydowicz, Filip, Samica, Wrona, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Firlej.

AZS Częstochowa: Buczek, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Moroz, Janus, A. Kowalski (libero) oraz T. Kowalski, Szymura, Szlubowski, Polański.

Więcej o: