Lech Poznań - Arka Gdynia. Komplet widzów na stadionie Lecha?! Kolejorz na pewno pobije dwa rekordy

To już przesądzone, że na niedzielnym meczu Lecha Poznań z Arką Gdynia na trybunach zasiądzie ponad 30 tysięcy kibiców. Poznański klub nie wyklucza, że stadion uda się zapełnić.

Na tak imponującą frekwencję, która szykuje się na niedzielne spotkanie Lecha z Arką, składają się trzy czynniki. Po pierwsze i najważniejsze - akurat na ten mecz przypada akcja "Kibicuj z klasą". To wydarzenie, który jest organizowane przez poznański klub już kolejny rok z rzędu. Polega na tym, że Kolejorz na jedno spotkanie w sezonie wpuszcza na stadion za darmo wszystkie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Jednak skala tegorocznej akcji przerosła najśmielsze oczekiwania. Sukcesem były już wyniki sprzed roku, gdy na meczu z Cracovią zarejestrowano ponad 10 tysięcy młodych kibiców. Teraz w ramach "Kibicuj z klasą" na stadionie ma się pojawić ich ponad 18 tysięcy! - Skąd aż taki wynik? To m.in. zasługa świetnej współpracy z urzędami, szkołami i innymi klubami sportowymi. Wykonaliśmy wielką pracę. Człowiek, który jest odpowiedzialny za rejestracje grup dzieci i młodzieży, położył się dziś spać o trzeciej nad ranem - przyznaje rzecznik Lecha, Łukasz Borowicz.

Wpływ na wzrost frekwencji ma też niezła gra Lecha Poznań w ostatnich meczach, poprawa wyników i miejsca w tabeli, a także fakt, że spotkanie z Arką Gdynia będzie tzw. meczem przyjaźni dla fanów obu drużyn.

Już w piątek Lech ogłosił, że liczba uprawnionych do oglądania niedzielnego spotkania przekroczyła 32 tysiące osób. - Ale sprzedaż jest naprawdę dynamiczna - mówi rzecznik Lecha. Klub nie wyklucza sytuacji, że mecz z Arką obejrzy komplet widzów.

Jest już zatem przesądzone, że w niedziele zostanie pobity rekord frekwencji tego sezonu Lotto Ekstraklasy. Póki co należy on jeszcze do Lechii Gdańsk, która jednorazowo zgromadziła na swoim stadionie 26054 widzów podczas meczu z... Lechem Poznań.

Pobity zostanie na pewno rekord akcji dla młodzieży szkolnej. Lech odnotuje też frekwencje powyżej 30 tysięcy kibiców po raz pierwszy od marcowego spotkania z Legią Warszawa - wtedy na trybunach zasiadło 41567 fanów. Ostatni raz, gdy stadion przy Bułgarskiej przyciągnął więcej niż 30 tysięcy osób na inny mecz niż z Legią, miał miejsce w ostatniej kolejce sezonu 2014/15. Kolejorz potrzebował wtedy remisu w starciu z Wisłą Kraków, by zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Radość ze zdobycia mistrzostwa przez Lecha oglądało wtedy 41556 kibiców.

Zobacz wideo
Więcej o: