Dwa dobre sety siatkarzy AZS-u w pierwszym meczu Memoriału Zdzisława Ambroziaka

W piątek siatkarze AZS-u Częstochowa rozegrali w Warszawie pierwszy mecz w ramach Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Ulegli warszawskiej Politechnice 0:3 i w sobotę powalczą o piąte miejsce w turnieju z Effectorem Kielce.

Memoriał Zdzisława Amboziaka to już trzeci turniejowy test częstochowian. Po niezłym występie przed tygodniem, w imprezie poświęconej pamięci Arkadiusza Gołasia, można było liczyć, że w piątkowych akademickich derbach z warszawską Politechniką drużyna również zaprezentuje się korzystnie. Powalczyła w dwóch pierwszych partiach, ale ostatecznie uległa rywalom 0:3. Trener Michał Bąkiewicz tym razem wystawił szóstkę z Konradem Buczkiem w roli rozgrywającego oraz młodym środkowym Bartłomiejem Janusem. W drugiej partii na boisku pojawił się Adrian Szlubowski, który coraz częściej pokazuje, że może być dla drużyny sporą wartością (zwłaszcza w ataku). Warto też dodać, że nagrodę dla najlepszego gracza częstochowskiej drużyny odebrał libero Adam Kowalski.

Politechnika z Pawłem Zagumnym, Andrzejem Wroną i Guillaume Samiką w składzie okazała się lepsza i awansowała do drugiej fazy turnieju, w której w sobotę zmierzy się z Lotosem Treflem Gdańsk. Drugą parę stworzą Łuczniczka Bydgoszcz (w drugim piątkowym meczu pokonała w Nowym Dworze Effectora Kielce) i Asseco Resovia Rzeszów. Przegrani powalczą o 5. miejsce w turnieju. Mecze o 1. oraz 3. miejsce zaplanowano na niedzielę.

Onico AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 27:25, 15:25)

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Halaba, Świrydowicz, Filip, Samica, Wrona, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Firlej.

AZS Częstochowa: Buczek, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Moroz, Janus, A. Kowalski (libero) oraz T. Kowalski, Szymura, Szlubowski, Polański.

Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:18)

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Nowakowski, Sacharewicz, Gromadowski, Katić, Yudin, Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Filipiak, Sieńko, Bobrowski,

Effector Kielce: Komenda, Więckowski, Orobko, Pawliński, Formela, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Bućko, Antosik.

Więcej o: