Aquapark Wrocław: Sezon saunowy już otwarty

W nocy z piątku na sobotę we wrocławskim aquaparku otwarto sezon saunowy. Aquapark na cały sezon przygotował dla klientów wiele atrakcji.

Coraz niższe temperatury powietrza oraz mniej słońca oznaczają, że nadszedł czas na rozpoczęcie sezonu saunowego. To świetna okazja, aby przekonać się, jak dobroczynny wpływ ma na ciało i psychikę człowieka właśnie ta forma rekreacji.

We wrocławskim aquaparku sezon dziś w nocy zainaugurowała specjalna impreza pod nazwą "Noc saunowa - Lata 70/80". Jak nazwa wskazuje, była ona utrzymana w klimacie przebojów disco właśnie z lat 70. oraz 80. Przygotowano specjalne ceremonie zapachowe oraz wiele innych atrakcji, m.in. "Wehikuł czasu", "Powrót do przeszłości" czy "Nic nie może wiecznie trwać".

Bogata oferta aquaparku

- Z roku na rok klienci odwiedzają nas coraz liczniej, dlatego staramy się rozwijać naszą ofertę i podnosić standard usług - podkreśla Joanna Feifer, kierowniczka Saunarium Aquapark Wrocław. - Ten rok jest pod tym względem wyjątkowy, gdyż przed wakacjami otworzyliśmy nową saunę Setri. A w październiku nasz obiekt wzbogaci się o nowy, niemal 100-metrowy basen zewnętrzny oraz nowe sauny. Z kolei w listopadzie po gruntowym remoncie oddamy do użytku biosaunę oraz saunę fińską Kuuma, natomiast po Nowym Roku zupełnie nowe pomieszczenia: saunę infred oraz saunę solną - wylicza.

Do ogrodu saunowego w aquaparku przychodzi wielu stałych klientów. Ale otwarcie nowego sezonu jest okazją także dla tych osób, które wcześniej nie korzystały z sauny. Oferta wrocławskiego saunarium jest bardzo różnorodna.

Jak podkreśla Joanna Feifer, dla początkujących wskazane jest korzystanie na przykład z łaźni kamiennej, która jest lekko chłodniejsza. Panuje tam temperatura 50-60 stopni Celsjusza. Nie powinno się w niej przebywać dłużej niż 10 do 15 minut. Po saunowaniu można schłodzić nogi w specjalnych baliach, a potem warto wziąć prysznic, który oczyści ciało. Później - przed kolejną sesją saunowania - wskazany jest odpoczynek w specjalnym pokoju relaksacyjnym lub w ogrodzie saunowym.

Ceremonie zapachowe

W dalszej części saunarium można korzystać z kilku różnych saun. Sauny fińskie: Korkea, Kelo oraz Bali przeznaczone są do tzw. ceremonii zapachowych. Panuje tu temperatura od 90 do 100 stopni Celsjusza i stosunkowo niska wilgotność. Na rozgrzane kamienie rozlewana jest woda z olejkami eterycznymi.

Najczęściej olejki mają zapach: owoców leśnych, miętowy, oczyszczający drogi oddechowe. Zapach lawendy oraz melisy działa uspokajająco, a woń cytrusów pubudza.

Z kolei w saunie Korkea przeprowadzane są delikatne ceremonie zapachowe, mające przede wszystkim uspokoić i wyciszyć organizm. Ta forma relaksu polecana jest dla osób początkujących.

Zapachy w saunach zmieniają się w zależności od pory roku. Latem stosuje się lżejsze: pomarańcz, cytrynę czy miętę, a zimą mocniejsze, takie jak imbir czy cynamon. W kompleksie saunowym znajduje się także sauna Korsu z kominkiem, w której nie prowadzi się ceremonii zapachowych, są łaźnie parowe, a także jacuzzi pod gwiazdami. Jak podkreślają specjaliści, z sauny można korzystać 3-4 razy w tygodniu. Jedna taka wizyta powinna trwać od godziny do dwóch godzin.

Warto dodać, że jedna z fińskich łaźni przeznaczona jest tylko dla kobiet. Tak jak wtorek, który we wrocławskim aquaparku jest dniem tylko dla pań.

Więcej informacji na stronie www.aquapark.wroc.pl