Piłkarski weekend. Trudny wyjazd Stali Mielec. Stal Rzeszów sprawdzi wicelidera

GKS Katowice to najbliższy rywal Stali Mielec w I lidze. Ciekawie zapowiada się również mecz w III lidze, w którym Stal Rzeszów zagra na wyjeździe z wiceliderem Garbarnią Kraków.

Nasz towar eksportowy - Stal Mielec - jak na razie słabo spisuje się na zapleczu ekstraklasy. Beniaminek z Podkarpacia po 9. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na koncie ma zaledwie pięć punktów i jako jedyny zespół pozostaje bez zwycięstwa w I lidze. W niedzielę Stal łatwo mieć nie będzie. W Katowicach zmierzy się z miejscowym GKS-em, jednym z kandydatów do awansu do LOTTO Ekstraklasy.

Niedzielny rywal zajmuje piątą pozycję w tabeli. Ma 11 punktów więcej od Stali, która do meczu przystąpi bez trenera Janusza Białka. W mijającym tygodniu klub postanowił odwołać doświadczonego szkoleniowca ze stanowiska. Powodem były słabe wyniki zespołu. Stal przejął tymczasowo duet Bogusław Wyparło - Maciej Serafiński. Czy to przyniesie efekt w postaci punktów. Trudno być optymistą. Niewykluczone, w przyszłym tygodniu klub przedstawi nowego trenera.

W meczu z GKS-em nie zagrają na pewno leczący kontuzje Jakub Żubrowski, Sebastian Białasik i Damian Brożek. Po chorobie do zdrowia dochodzi natomiast Krystian Getinger.

Początek meczu w niedzielę o godz. 18.

W II lidze swoje spotkania rozegrają natomiast Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola. Pierwsi już w piątek (godz. 19) walczyć o punkty będą w Warszawie z tamtejszą Polonią. Oba kluby dzieli w tabeli tylko dwa punkty. Siarkowcy przed tygodniem zatrzymali liderującą Odrę Opolę (1:1). Z kolei Polonia u siebie przegrała z ROW-em 1964 Rybnik.

Na komplet punktów liczą kibice w Stalowej Woli. Ich Stalówka podejmować będzie u siebie Olimpię Zambrów. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej. Stal do sobotniego meczu przystąpi podrażniona wysoką porażką w Bełchatowie (1:5). Czy młoda drużyna trenera Rafała Wójcika zdoła się podnieść? Początek spotkania z Olimpią o godz. 16.

W sobotę zagrają również zawodnicy Stali Rzeszów. Biało-niebieskich czeka pojedynek z wiceliderem - Garbarnią Kraków. Zwycięstwo pozwoli Stali przeskoczyć rywali w stawce.

Przypomnijmy, że w czwartek w rzeszowskim ratuszu prezydent Tadeusz Ferenc rzucił wyzwanie zarówno Stali, jak i Resovii . Zespół, który będzie na wyższym miejscu na koniec rundy jesiennej otrzyma większe wsparcie finansowe od miasta na wiosnę tak, aby powalczyć o awans do II ligi.

Początek meczu Stali z Garbarnią, który odbędzie się w Krakowie, o godz. 13.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.