Stomil Olsztyn zagra z GKS Tychy, solidnym beniaminkiem

Olsztynianie w sobotę podejmą u siebie GKS Tychy, kolejnego beniaminka I ligi.

Piłkarze Stomilu od trzech spotkań nie wygrali meczu. W ostatniej ligowej konfrontacji podopieczni trenera Adama Łopatko mimo wielu okazji strzeleckich tylko zremisowali bezbramkowo z beniaminkiem I ligi Stalą Mielec. Najbliższym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie GKS Tychy, kolejny pierwszoroczniak na zapleczu ekstraklasy. Śląski zespół teoretycznie będzie jeszcze trudniejszą przeszkodą do pokonania. GKS z dziewięciu ligowych meczów przegrał do tej pory tylko dwa.

Atuty GKS Tychy

- Atutem GKS-u Tychy jest przede wszystkim gra skrzydłami - ocenia Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn. - Jakub Kowalski i Łukasz Grzeszczyk to zawodnicy usposobieni bardzo ofensywnie. Ponadto w środku pola wspiera ich Mateusz Bukowiec, a niebezpiecznym napastnikiem jest Jakub Świerczok. GKS przegrał ostatnio z Chojniczanką, po raz pierwszy od siedmiu spotkań i będzie szczególnie zmotywowany, aby odkuć się w Olsztynie.

Trener Adam Łopatko musi zmierzyć się przed meczem z problemem zestawienia w swoim zespole zawodników środka pola. Do pełni formy wciąż nie doszedł Grzegorz Lech, którego nieobecność dało się odczuć w spotkaniach z Miedzią Legnica (0:1) i Stalą Mielec (0:0). Ponadto w Mielcu urazu kolana doznał kapitan Paweł Głowacki. Jeśli ci piłkarze nie będą w pełni sił, zastąpią ich Wiktor Biedrzycki i Łukasz Jegliński. Do składu ma wrócić Tomasz Wełnicki, którego w Mielcu na środku obrony zastąpił Piotr Klepczarek.

Bilans z beniaminkami

GKS będzie ostatnim beniaminkiem I ligi, z którym biało-niebiescy zmierzą się w tym roku. Stomil do tej pory wygrał jedną taką konfrontację (3:0 w Pruszkowie ze Zniczem), a dwie zremisował (1:1 w Puławach z Wisłą i 0:0 w Mielcu ze Stalą).

- Nie jest to zadowalający bilans, biorąc pod uwagę przebieg tych spotkań. W ostatnim meczu ze Stalą byliśmy lepsi, a tylko zremisowaliśmy - ocenia Adam Łopatko. Co ciekawe, po remisie z OKS-em pracę stracił Janusz Białek, trener Stali Mielec. To pierwszy zwolniony szkoleniowiec w tym sezonie I ligi.

Sobotnie spotkanie Stomilu z GKS Tychy poprowadzi Sylwester Rasmus z Torunia. Arbiter ten po raz pierwszy w sezonie, a drugi w karierze poprowadzi mecz I ligi. Konfrontacja z Tychami będzie ostatnim meczem Stomilu w tym roku rozgrywanym o godz. 19:45, czyli nawiązującej do roku powstania klubu.

Tabela I ligi

Stadion w Olsztynie (al. Piłsudskiego 69a), 24 września, godz. 19:45. Bilety w przedsprzedaży: 15 zł i 12 zł (ulgowy), w dniu meczu odpowiednio: 15 zł i 20 zł.

Więcej o: