"Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym"

To słowa Zdzisława Ambroziaka, którego memoriał po raz jedenasty odbędzie się w Warszawie w dniach 23-25 września. W turnieju zagrają m.in. siatkarze AZS-u Częstochowa, którzy mają za sobą dobry występ w turnieju poświęconym pamięci Arkadiusza Gołasia.

Zdzisław Ambroziak to 220-krotny reprezentant Polski w siatkówce, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 1967 roku oraz srebrny medalista Pucharu Świata z 1965 roku. Z AZS-em AWF-em Warszawa trzykrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski. Po zakończeniu kariery sportowej zasłynął jako dziennikarz. Oprócz siatkówki, o której z wielką pasją pisał w Gazecie Wyborczej, zajmował się również tenisem. Przez kibiców został zapamiętany jako "magik mikrofonu".

11. Memoriał Zdzisława Ambroziaka potrwa trzy dni, a na otwarcie, już w piątek AZS zmierzy się z gospodarzami - warszawską Politechniką. Mecz odbędzie się na hali w Ursynowie, która memoriałem żegna się z wielką siatkówka. Politechnika w sezonie 2016/2017 spotkania w ramach PlusLigi rozgrywać będzie na Torwarze. Równolegle, tyle że w hali w Nowym Dworze zmierzą się Effector Kielce z Łuczniczką Bydgoszcz.

Zwycięscy piątkowych pojedynków w sobotę zagrają odpowiednio z Lotosem Treflem Gdańsk oraz Asseco Resovią Rzeszów. Przed tymi pojedynkami przegrani powalczą o 5. miejsce w turnieju. Mecze o 1. oraz 3. miejsce zaplanowano na niedzielę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.