Green Ducks awansowali do play-off, ale trafili na Rhinos!

Zawodnicy Green Ducks Radom zajęli drugą lokatę w gr. centralnej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, i do samego końca musieli drżeć o awans do fazy play-off. Ta sztuka ostatecznie została osiągnięta, a radomianie uzyskali awans jako ostatni możliwy zespół.

Cztery zwycięstwa i dwie porażki. Takim bilansem sezon zasadniczy zakończyli futboliści Green Ducks. Uzyskane wyniki spowodowały, że w rankingu wszystkich pięciu grup II ligi, podopieczni Luke Zetazate uplasowali się na ósmym - ostatnim dającym prawo gry w play-off - miejscu.

Oznacza to, że w ćwierćfinale radomianie skonfrontują siły z zespołem, który po sezonie zasadniczym uplasował się na pierwszym miejscu, a jest nim Rhinos Wyszków.

To właśnie z tym rywalem Radomskie Kaczory mierzyły się dwukrotnie w fazie zasadniczej i dwukrotnie lepsi okazywali się rywale naszych futbolistów.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Wolverines Opole (miejsce nr 2) - Bydgoszcz Archers (7), Kraków Tigers (3) - Panthers Wrocław B (6), Silvers Olkusz (4) - AZS Olsztyn Lakers (5).

Pierwsze spotkania odbędą się 1-2 października.