Sukces w Rydze. Całe podium dla Budmat Auto Drift Teamu

W weekend w ramach Drift Masters Grand Prix 2016 kierowcy wyjątkowo rywalizowali na Łotwie. Najlepsi okazali się Paweł Borkowski i Piotr Więcek. W połowie października obaj powalczą w Płocku.

Drift Masters Grand Prix 2016 już w czerwcu gościło w Płocku, za tydzień zawodnicy rywalizować będą w Gdańsku. A na zakończenie cyklu znów powalczą w Płocku. Na stadionie przy Łukasiewicza zobaczymy ich 15-16 października.

W ostatni weekend na Bikernieki Racetrack w stolicy Łotwy odbyła się siódma i ósma runda rozgrywek. Wystartowali zawodnicy znani z DMGP oraz Łotysze. Reprezentujący team Budmatu James Deane po raz pierwszy w DMGP pojawił się z własnym Nissanem S14.

W siódmej rundzie James Deane, triumfator kwalifikacji, na drodze napotkał kolejno: Ingusa Jakebsonsa, Dawida Karkosika i Iwo Cirulisa. W finale stanął na starcie obok świetnie dysponowanego tego dnia Pawła Borkowskiego. Po zażartych pojedynkach zwycięstwo powędrowało w ręce Polaka. Trzecie miejsce zajął Piotr Więcek. Płocczanin w drodze po tę pozycję pokonał Marcina Mospinka, Grzegorza Hypkiego i Iwo Cirulisa.

W niedzielę kwalifikacje ponownie wygrał Irlandczyk James Deane. Drugi był Piotr Więcek, a trzeci Paweł Borkowski. TOP 16 przebiegało pod dyktando reprezentantów Budmat Auto Drift Team. W najlepszej czwórce były dwie dogrywki, zakończone zderzeniami!

Trzecie miejsce przypadło Irlandczykowi, bo auto Borkowskiego nie nadawało się do jazdy. W finale Więcek pokonał Karkosika. W ten sposób całe podium przypadło ekipie Budmat Auto Drift Team.

Identycznie wygląda czołowa trójka klasyfikacji generalnej DMGP.

Więcej o: